Влітку, коли збільшується температура навколишнього середовища, підвищується й загроза зараження людей гострими кишковими інфекціями. Цього року ситуація для українців є ще менш сприятливішою в цьому питанні через війну. Наслідками широкомасштабної збройної агресії, яку веде проти України Росія, можуть стати обмежений доступ до чистої питної води, засобів гігієни, зниження терміну придатності продуктів. У мешканців сіл Визирської громади сьогодні поки немає приводу для хвилювань. Всі ці питання в ОТГ врегульовані, спалахів кишкових інфекцій в громаді немає, розповіла завідувачка Визирської амбулаторії Ганна Масленнікова.
Ганна Масленнікова, завідувачка Визирської амбулаторії
Протягом багатьох війн підіймали голову кишкові та інші інфекції, про які ми забуваємо у мирний час. Сьогодні вся Україна, включаючи наше профільне міністерство, всі працюють над тим, щоб донести до людей, як себе захистити від таких захворювань і як поводитися, щоб вони не поширювалися.
Правила профілактики гострих кишкових захворювань прості — пити лише відфільтровану або кип’ячену воду, жорстко дотримуватись правил приготування та зберігання їжі, виконувати правила особистої гігієни, а саме з миття рук, не купатися у закритих природних водоймах.
Ганна Масленнікова, завідувачка Визирської амбулаторії
Найпоширеніша кишкова інфекція влітку — це вірусна. Для того, щоб вбити вірус, достатньо прокип’ятити воду або молоко. Для запобігання поширенню бактеріальних інфекцій, таких як сальмонела та холера, необхідно проводити кип’ятіння не менше 10 хвилин.
Майже усі кишкові інфекції супроводжуються подібними симптомами.
Ганна Масленнікова, завідувачка Визирської амбулаторії
Зазвичай кишкові інфекції починаються з нудоти, блювання, підвищення температури та супроводжуються діареєю. Для лікування вірусних кишкових інфекцій досить рясно пити та приймати сорбенти.
Такого пацієнта лікар може супроводжувати, проконсультувати телефоном. Якщо на фоні цих симптомів стан пацієнта погіршується, необхідно провести аналіз на виявлення збудника.
Ганна Масленнікова, завідувачка Визирської амбулаторії
Наш Центр уклав договір з лабораторією і ми можемо в нас набирати аналізи, для визначення, у тому числі холери та інших небезпечних захворювань, щоб диференціювати та розуміти з чим ми маємо справу. На тій території, яку я обслуговую, ми спалахів будь-яких інфекцій не спостерігаємо. Я сподіваюся на те, що всі дотримуватимуться правил гігієни й все буде нормально.
За інформацією директорки «Центру первинної медико-санітарної допомоги Визирської громади» Еліни Концевої, в ОТГ створено комплексний план, який передбачає швидке реагування всіх служб у випадку виявлення спалаху інфекційних захворювань.
Еліна Концева, директорка КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Визирської ОТГ»
Для нас, як і для КП «Визирське джерело», комплексний план передбачає покрокові інструкції для кожної організації у боротьбі з інфекційними захворюваннями, такими, наприклад, як холера. Усі пройшли навчання та мають відповідну компетенцію. Наші фельдшери у ФАПах теж можуть надати необхідну допомогу при таких захворюваннях.
Еліна Концева розповіла про те, що в Одеській області визначені відповідні лікарні, куди, за потреби, прийматимуть хворих. Однак сьогодні на Одещині зареєстровано всього 10% від звичайної сезонної кількості хворих на вірусні інфекції. Здебільше це ротавірусні інфекції, які виявлені у дітей віком до 10 років.