Підготовка до зими, виконання бюджету громади, дуже великий блок питань про соціальний захист, лікування та виділення матеріальної допомоги мешканцям ОТГ, а також захист прав дітей — таким насиченим був порядок денний засідання виконкому Визирської сільської ради наприкінці вересня. У непростий воєнний час забезпечення функціонування та створення сприятливого середовища для розвитку всіх сфер життєдіяльності в ОТГ — пріоритетні напрямки роботи членів виконкому. Звіт про розрахунки по платі за землю та наповнення бюджету станом на 9 місяців поточного року оприлюднила керівниця відділу земельних відносин та комунальної власності сільради Анастасія Дорошенко.
Анастасія Дорошенко, керівниця відділу земельних відносин та комунальної власності Визирської сільської ради
Орендна плата з юридичних осіб при нарахуванні за 9 місяців — з 20 млн гривень запланованих надійшло 15, 9 млн. Тут відсоток сплати складає 76%. Орендна плата з фізичних осіб — за 9 місяців нараховано 103 тисячі, а сплачено — 124 тисячі. Земельний податок з фізичних осіб при нарахуванні в 690 тисяч, сплачено 609 тисяч — це 88%. Станом на 21 вересня 2022 року укладено 146 договорів оренди землі з юридичними особами, та 20 — з фізичними особами. Найбільшими платниками податків орендної плати є товариство «ТІС», а також товариство «АгроПівдень» та товариство «Нова Вільшанка».
Підготовка об'єктів соціально-культурного призначення та житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період та до опалювального сезону розпочато у громаді ще 26 травня поточного року, згідно з відповідним розпорядженням голови громади. Зараз системи опалення закладів освіти та охорони здоров’я готові практично на 100 відсотків — у готовності газові та котли на твердому паливі, а також генератори, на випадок надзвичайних ситуацій. Крім цього ведеться роз’яснювальна робота з населенням щодо утеплення домівок. Але деякі громадяни зрозуміли підготовку до зими по-своєму та почали вирубувати захисні лісосмуги, щоб заготовити собі дрова. Ця ситуація потребує нагального реагування, вважає Визирський сільський голова Валерій Стоілакі.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
На минулому тижні у селі Порт було затримано людей, які рубали акації довжиною 4 — 5 метрів. Коли я туди приїхав, то її вже була повна машина. А це — кримінальна відповідальність. Давайте розробимо механізм реагування. Один представник старостату виїжджає та контролює, щоб брали сухостій. Тому що лісосмуги розчищати потрібно, але, щоб не було ніяких бензопил в руках.
Найважливіший блок питань порядку денного — це соціальний захист та виділення матеріальної допомоги незахищеним верствам населення. Згідно з бюджетом та програмою «Милосердя в дії», в особливому полі зору мешканці громади похилого віку, ветерани, інваліди та онкохворі. Про соціально спрямований бюджет ОТГ у воєнний час нам розповіли очільник громади Валерій Стоілакі та керівниця відділу соціального захисту населення Ярослава Ящук.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Сьогодні основним питанням на виконкомі стала підтримка нашої соціальної програми «Милосердя в дії». Вже є декілька наших воїнів, яких було поранено. Тому ми прийняли рішення виділяти кошти на їхнє лікування по рекомендації наших лікарів в сумі від 10 до 50 тисяч гривень.
Ярослава Ящук, керівниця відділу соціального захисту населення Визирської сільської ради
Сьогодні з 18 питань порядку денного — 11 питань було підготовлено відділом соціального захисту. Ми сьогодні підтримуємо не лише військових, а й тих, хто хворіє. Громада зараз дійсно є соціально орієнтованою.
Члени виконкому також зосередилися на питаннях захисту прав дітей, стимулюванні створення прийомних сімей та їх матеріальній підтримці. 30 вересня у День усиновлення — національне свято усиновителів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, які прийняли у свої сім'ї дітей, що за різних обставин втратили рідні сім'ї, у громаді пройде низка урочистих заходів. Їх спрямованість — розвиток руху на створення прийомних родин, аби допомогти знедоленим дітям, кількість яких зараз збільшується через війну, знайти сім’ю та новий рідний дім.