Підготуватися до найскладнішої в сучасної історії України зими мешканцям сіл Любопільського старостинського округу допомогли довгі роки безгосподарності, що панувала спочатку у Комінтернівському, а згодом й у Лиманському районі. Такі дотаційні села, як Любопіль та Ранжеве, до об'єднання у Визирську громаду, фінансувалися керівництвом району за залишковим принципом. Тоді тотальне бездоріжжя, відсутність вуличного освітлення, часті відключення електрики, а разом з нею і води, призвели до того, що тут у кожному домогосподарстві є все необхідне, щоб протриматися при повному блекауті тиждень-другий.
Олександр Рембач, староста Любопільського старостинського округу
У кожному дворі є цистерна з криницею, і люди їх заповнили. Якщо будуть непередбачені обставини з електрикою, то великої проблеми для нашого населення це не стане.
На території округу працюють чотири башти Рожновського. За тривалої відсутності електрики, водопостачання можна відновити за допомогою дизель-генераторів, які є у місцевих фермерів.
Олександр Рембач, староста Любопільського старостинського округу
Любопіль газифікований, у Ранжевому газу немає. Однак майже в кожному будинку є твердопаливні котли, люди заготовляють про всяк випадок собі додаткове паливо, якщо не буде газу.
Вже не один десяток років опалює будинок взимку за допомогою твердопаливного котла родина Римарів з Ранжевого. Вугілля потрібно на зиму до двох тонн.
Людмила Римар, мешканка Ранжевого
Більш як 19 градусів узимку не буває, але нам більше й не треба. Завантажуємо котел увечері, до ранку у будинку тепло. Якщо сильні морози, можемо завантажити котел вдень, щоправда, дрова зараз дуже дорогі.
Староста Любопільського старостинського округу Олександр Рембач розповів, що сільрада надала дозвіл на розчищення лісосмуги, котра йде вздовж дороги на Визирку.
Олександр Рембач, староста Любопільського старостинського округу
У нас є домовленість, що ми можемо розчищати зарості три метри від асфальту. Люди до нас звертаються та зрізають ці хащі.
На думку Олександра Рембача, сьогодні вартість вугілля невиправдано висока, а його якість часто не відповідає необхідним стандартам тепловіддачі. Тому допомога жителям сіл у вигляді дров, які вони можуть самостійно заготувати, не порушуючи закон, є суттєвою підмогою у складний воєнний час.