Іспитами на стійкість, єдність та терпіння — так можна схарактеризувати ситуацію, в якій зараз перебуває населення всієї України. Перебої в енергосистемі, а з цим — й у водопостачанні, зараз є випробуванням, як для малого й середнього бізнесу, так і для громадян країни. У цьому сенсі Визирська громада зараз є максимально згуртованою, вважають її очільник Валерій Стоілакі та начальник відділу ЖКГ, НС та оборонної роботи Визирської сільради Вадим Рошка.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Звернення Президента України та міністра енергетики закликає нас до того, щоб населення максимально заощаджувало електроенергію в ранкові та вечірні години. Адже в цей період велике навантаження на електромережі, тому ми звертаємось до кожного мешканця Визирської громади з цим проханням.
Вадим Рошка, начальник відділу ЖКГ, НС та оборонної роботи Визирської сільради
На території громади 34 артезіанські свердловини, які подають воду до населених пунктів. Коли відсутнє електропостачання, в нас працюють електрогенератори для подачі води у населені пункти. Допомагають нам фермери генераторами. Живемо в воєнний час, тому треба об'єднуватись, щоб йти до Перемоги.
У Визирській громаді, з введенням воєнного стану, по всіх старостатах проводиться кропітка робота з пошуку альтернативних водних джерел та приведення до ладу всієї системи водозабезпечення, ділиться староста Любопільського старостинського округу Олександр Рембач. В цьому старостаті знаходиться 5 артсвердловин.
Олександр Рембач, староста Любопільського старостинського округу
Ми виходимо з ситуації так: два фермери нам допомагають з генераторами. Ще ми беремо у КП «Визирське джерело». Нещодавно в нас працював їх генератор. В селі Ранжеве є свердловина. Туди подає електроенергію фірма «Оніс» — вони працюють щодня. В них потужний генератор. Люди звикли до того, що в крані була вода. Якщо довго немає світла, то ми підкачуємо воду.
Перед громадами Одеського району наразі стоїть важливе завдання: забезпечення їх життєдіяльності. Водозабезпечення наразі — одна з перших у цьому переліку потреб. Ще влітку було проведено пошук альтернативних джерел водопостачання та розчищення колодязів у кожному населеному пункті Визирської громади. Крім того, у Любополі було проведено ремонт башти Рожновського. У Дмитрівському та Кордонському старостатах ситуація з водозабезпеченням також контрольована: тут заздалегідь було виконано всі необхідні роботи з заміни насосів. У громаді було також встановлена захисна апаратура для того, аби насоси не виходили з ладу, розповідає очільник Визирської ОТГ Валерій Стоілакі.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Якщо не буде електрики в населених пунктах Калинівка, Кордон, Любопіль, то свердловини не зможуть подавати воду. На цей випадок ми маємо генератори та зараз ще й надійде обладнання по гранту від організації «Говерла». Отримані генератори ми розподілимо по старостатах, щоб люди мали воду — генератори працюватимуть лише для артсвердловин.
Ощадливе та раціональне використання наявних ресурсів кожним українцем сьогодні — важливий внесок у нашу майбутню Перемогу. Зараз у Визирській громаді продовжується індивідуальна робота з населенням, щодо економного використання всіх видів цих ресурсів.