У 2022 році Визирська громада ухвалила потужний бюджет, завдяки чому у мешканців Першотравневого старостинського округу було багато надій, пов'язаних із доброустроєм своїх сіл. Об'єднання у фінансово спроможну Визирську громаду вже з перших років показало її жителям, що якісна інфраструктура, яка стала з'являтися по селах, тут не розкіш, а шлях до цивілізації, вважає місцевий староста Василь Хміленко.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Ми планували велике будівництво. Це й парк на вулиці Дунаєва, і асфальтування доріг у селі, і будівництво алеї у центрі Першотравневого, ремонти у Будинку культури, дитячому садку, амбулаторії. Були плани будівництва каналізації по селу й було багато надій, що все це буде зроблено і ми б це зробили, якби не почалася війна.
Вже з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ на територію України громада Першотравневого старостинського округу змогла самоорганізуватися та забезпечити цілодобову охорону своїх сіл.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Зібралося понад 200 мешканців нашого села, переважно чоловіки. Частина з них пішла потім у військкомат захищати Батьківщину, частина залишилася та організувала загін самооборони. Ми розуміли, що поліції важко в такий час працювати і вирішили допомогти, тож організували цілодобові чергування.
З перших днів війни роботи в селах вистачало всім, місцеві жителі показали високий рівень організованості та згуртованості, згадує староста.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Кожен відповідав за якийсь блок роботи, хтось будував блокпости, хтось займався плетінням маскувальних сіток. Були відповідальні за інформаційну політику. Наприклад, в нас у Вайбері писалося що необхідно робити. Наприклад потрібні були продукти для воїнів ЗСУ тож люди зносили продукти.
Ця робота з організації допомоги ЗСУ триває і досі. Новим досвідом для мешканців сіл Першотравневого старостату стало розміщення біженців.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Люди, які мали житло, приходили до сільради і пропонували допомогу. Хтось міг прийняти 2-3 особи, хтось цілу родину. Були й ті, хто надавав свою хату. Зараз в нас у Першотравневому мешкає 30 сімей внутрішньо переміщених осіб.
Коли російський агресор почав здійснювати масовані ракетні атаки по об'єктах критичної інфраструктури, і в будинках українців почало пропадати світло, жителі сіл Першотравневого старостату знову показали високу культуру добросусідства. Та частина села, яка була зі світлом, допомагала тим, хто був відключений від електрики.
Станіслава, мешканка Першотравневого
Світла не було добу, потім увімкнули на годину і знову зникло.
Ольга, мешканка Першотравневого
У нас світло було, не знаю з чим це пов'язано, мабуть, лінія інша.
Вікторія, мешканка Першотравневого
Мене кума до себе запрошувала в неї було світло, і ми приходили. Та в тітки моєї було світло, це тільки в нас на кількох вулицях не було, а так усе Першотравневе світилося.
Попри вкрай складний час, місцеві комунальні служби протягом минулого року щодня проводили всі роботи з доброустрою. В окрузі регулярно вивозилося сміття. Тут постійно здійснюється контроль за водопостачанням, виконуються соціальні програми. Наприкінці року було навіть проведено роботи з ремонту доріг та будівництво дорожнього покриття по вулиці Степовій.