Чисті водойми, без сміття у вигляді пластикових пляшок, сьогодні в Україні, на жаль, швидше виняток ніж правило. А от навколо ставків Визирської громади зазвичай чисто. Цьому сприяють сітки-контейнери для збору цього, небезпечного для навколишнього середовища, упакування, котрі встановлені на узбережжі водойм. Такі ж контейнери можна побачити по всіх населених пунктах громади. Утилізація вторсировини проводиться на території комунального підприємства «Визирське джерело», ділиться виконувач обов’язків директора цієї установи Олексій Богданов.
Олексій Богданов, виконувач обов’язків директора КП «Визирське джерело»
Ми збираємо пластикові пляшки по селах громади. Є відповідні сітки для їх збору. Ми збираємо їх, перебираємо та робимо такі куби. У такому вигляді ми відправляємо їх на утилізацію. Це відбувається вже третій рік поспіль. Була розроблена в громаді відповідна програма з очищення навколишнього середовища. Пляшки не потрапляють на місцеві сміттєзвалища або у ґрунт, де вони можуть розкладатися сотнями років. Ми їх збираємо та утилізуємо.
Працівник КП «Визирське джерело» Ірина Далека опанувала прес для здавлювання пляшок. Тут формується той самий куб, який потім можна транспортувати на станцію приймання вторсировини. Але цьому етапу передує перебирання пляшок, бо частина з них інколи заповнена рідиною. Такі пляшки неможливо безпечно утилізувати, бо вони є джерелом забруднення.
Ірина Далека, працівниця КП «Визирське джерело»
Такі пляшки неможливо розрізати, ми їх на пресування не кидаємо. Тому до всіх прохання, пляшки після молока споліскувати.
Важливо зазначити, що утилізація відбувається лише пластикових пляшок, а не всіх виробів з пластмаси. Кожен куб, який формують на підприємстві, важить від 15 до 20 кілограмів. Таких одночасно можна вивезти не більше десяти. Тому не важко порахувати, що ця справа не є прибутковою для громади, але річ не у тім.
Олексій Богданов, виконувач обов’язків директора КП «Визирське джерело»
Ми нічого не заробляємо. Тому що доставляння цих пляшок з усіх сіл громади на підприємство, перебирання, пресування та транспортування на пункт приймання вторсировини — все те, що нам заплатять піде на покриття розходів. Важливою перевагою для громади є те, що ми не засмічуємо наше навколишнє середовище.