Коли немає роботи можна відкрити власну справу. Сьогодні в Україні це зробити не дуже важко, особливо в сільській місцевості. Бо земля наша найважливіший скарб. Вона і нагодує і дасть змогу заробити, якщо проявиш кмітливість. Але само по собі нічого не робиться, поділився власним досвідом підприємець з села Кінне Визирської громади Анатолій Шевців. Останні десять років він вирощує та реалізує квіти на розсаду та у горщиках.
Анатолій Шевців, підприємець з села Кінне
Легко нічого не дається. Без вкладень ніякого бізнесу не буде. Потрібні якісь хай маленькі, але витрати. Починати потрібно з невеличких обсягів. Потрібно прорахувати так, щоб був сенс, щоб руки потім не опустилися, якщо все буде марно. Ми спочатку вирощували огірки, томати, розсаду. Потім захотілось вирощувати квіти й це нас захопило. Було важко перебудовувати після овочів усе під квіти. Але якщо свою справу любити й працювати — завжди вийде. Раджу всім щось робити. Хтось вирощує овочі, хтось тримає корову. Треба працювати.
Три просторих теплиці у селі Кінне видно ще здалека. Тут справжній квітковий рай для шанувальників живих квітів у горщиках та любителів прикрашати власні подвір’я квітучими рослинами. Жителька сусіднього села Олена каже, що у цьому раю дуже важко не забажати купити все й відразу.
Олена, жителька Першотравневого
Хочеться і те й інше. Дивиться, яка в них петунія гарна, і біла і красні й ряба, всяка. Олена та Анатолій — великі молодці! Ми в них купуймо квіти вже десять років, щоб у нашому домі було гарно.
З кожним роком Анатолій Шевців дивує своїх клієнтів все новими сортами. Наприкінці весни настає час петуній, яких в Анатолія 25 відтінків, сульфіній, яких — 54 відтінки. Ці квіти будуть радувати пишним цвітінням усе літо аж до осінніх холодів.
Анатолій Шевців, підприємець з села Кінне
В нас сезон не починається і не закінчується. Зараз ми висаджуємо хризантеми на осінь, потім висаджуємо до свята — 8 Березня, потім на літо й так по колу. В нас цілий рік є робота у теплиці.
Добрий та надійний посадковий матеріал має великий попит не тільки у населення, но й у територіальних громад, які приводять до ладу власні квітники та клумби. Серед них Доброславська селищна рада і рідна Визирська сільрада. У цьому році Анатолій взявся пророщувати насіння дерева павловнія. Експеримент вдався і підприємець сподівається побачити, як ці гарні дерева з часом прикрашатимуть вулиці рідного села.
Анатолій Шевців, підприємець з села Кінне
Десь через три місяці проросло насіння, маленьке, пару міліметрів. Зараз будемо його по горщиках розсаджувати й потім віддамо селищній раді, нехай висаджують по вулицях та парках. Хай квітучі дерева ростуть по усьому селу, війна закінчиться і будемо жити гарно.