Російський агресор всіляко намагається зупинити контрнаступ українських збройних сил. Можливий підрив Запорізької АЕС — ще один божевільний сценарій, до якого може вдатися РФ. Про це світ попереджає, спираючись на дані української розвідки, наш президент Володимир Зеленський. Очільник ГУР Кирило Буданов повідомив про те, що ситуація навколо ЗАЕС є вкрай небезпечною, оскільки ворог вже замінував станцію. На тлі цих подій наші військові, рятувальники, правоохоронці, медики розробили конкретний алгоритм дій на випадок найгіршого розвитку подій. Допомагають фахівцям у цьому й територіальні громади. Наприклад, у Визирській сільраді ще декілька місяців тому було створено комісію з техногенно-екологічної безпеки.
Вадим Рошка, керівник відділу ЖКГ та взаємодії з правоохоронними органами, НР та оборонної роботи
Затверджено відповідний протокол засідання, та алгоритм дій місцевих органів щодо можливої евакуації. Було перевірено всі укриття на можливість їх герметизації. Комунальному підприємству надано доручення створити відповідний запас води.
Якщо буде мати місце радіаційне забруднення жителям сіл громади важливо залишатися вдома, не виходити на вулицю, закрити всі вікна, вхідні двері та вентиляційні отвори. Вдома потрібно тримати певний запас їжі, питної води та необхідних ліків.
Вадим Рошка, керівник відділу ЖКГ та взаємодії з правоохоронними органами, НР та оборонної роботи
А також ввімкнути телефон, радіоприймач, телевізор та уважно слухати офіційну інформацію, яку будуть надавати наші державні ЗМІ. Якнайтяжче — це перша доба, а вже після піде процес ліквідації наслідків.
Вже закуплено сільрадою для жителів Визирської громади препарат калій йодит, але пити його рекомендовано лише за виникнення реальної небезпеки радіаційного зараження.
Ганна Масленнікова, завідувачка Визирської амбулаторії
Калій йодит не треба приймати наперед, як профілактику від радіації. Це достатньо важкий препарат і він не працює таким чином. Його приймають тільки після витоку радіації, тільки після того, як відбулося сповіщення, що підвищився радіаційний фон.
Лікарі попереджають про те, що людям старшим за 40 років не потрібно вживати калій йодит. У цьому віці щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод, отже приймання цього препарату у такому випадку може принести більше шкоди, ніж користі.