Тепла та волога погода створює ідеальні умови для швидкого зростання трави. Тому, починаючи з травня, працівники комунального підприємства «Визирське джерело», озброєні бензиновими газонокосарками, виходять на вулиці громади. Робочий час для них розпочинається о шостій ранку. Комунальники виходять працювати так рано через літню спеку. Крім того, в цьому році проблем додали й дощі. За словами директора підприємства Олексія Богданова, іноді його підлеглі вимушені вертатися на покошену ділянку вже через кілька днів, оскільки після дощу трава швидко росте знову.
Олексій Богданов, директор КП «Визирське джерело»
В цьому році не зовсім сприятливі погодні умови, тому що стоїть дика спека, одночасно з тим буквально щотижня йдуть дощі. Все це сприяє буйному зростанню трави. Ми тільки викошуємо одну вулицю, а вже через тиждень виїжджаємо знову і починаємо все з початку, тому що вона дуже швидко росте.
У літню спеку косарі мають працювати в робочому одязі, який повністю захищає все тіло. Оскільки при покосі трави навкруги летить каміння, дрібне скло та сміття. Під час виконання своєї праці комунальники інколи стикаються ще й зі скаргами декого з місцевих жителів, котрим не подобається те, що мотокоси починають гуркотіти під вікнами будинків о шостій ранку. Проте, за словами працівників підприємства, таких людей небагато, більшість мешканців ставляться до цього з розумінням.
Георгій Чебан, працівник КП «Визирське джерело»
Ми працюємо з шостої ранку тому, що на вулиці сильна спека, гріються мотокоси і ми відчуваємо себе не дуже добре, тому ми й вимушені виходити о шостій ранку. Ми косимо, летить каміння, сміття — тому ми вимушені одягти робу. Якщо ми будемо працювати в шортах, ноги будуть всі побиті. Теж саме і з обличчям, ми одягаємо маски і так ходимо.
Дмитро Серьогін, працівник КП «Визирське джерело»
Маленька дитина спала в хаті, вийшли люди з проханням почекати поки вона виспиться. Кажуть — потім можете далі продовжувати косити. Ми дослухаємося, коли це можливо.
Окрім покосу трави, працівники комунального підприємства «Визирське джерело» займаються і боротьбою з амброзією, пік цвітіння якої припадає як раз на серпень — вересень. Варіантів боротьби з цією шкідливою рослиною декілька — покіс або обробка хімікатами. За словами директора КП Олексія Богданова, обробляти амброзію спеціальними речовинами вони мають змогу завдяки допомозі місцевих фермерів. Придбати ці хімікати за бюджетні кошти зараз дуже важко, бо, по-перше, на них високі ціни, по-друге, зараз наявною є мала кількість пропозицій від продавців цієї продукції.