У Першотравневому ліцеї пройшла спільна зустріч робочої групи з національним експертом швейцарсько-українського проєкту DICEDE, котрий спрямовано на впровадження та розвиток демократичного, прозорого та підзвітного управління школами у місцевих громадах, посилення їх ролі у громадському житті, залучення всіх громадян до прийняття рішень в ОТГ, включаючи учнів, вчителів, керівників шкіл, представників влади та батьків.
Вадим Гаєв, експерт проєкту DECIDE
Головна мета проєкту DICEDE — підтримка реформи децентралізації в напрямку освіти. В рамках цього проєкту ми допомагаємо створити, по-перше, стратегію розвитку освіти по чотирьох громадах Одеської області — це Визирська, Красносільська, Нерубайська та Кілійська громади. Цей проєкт розпочався у першій половині року і ми повинні будемо закінчити все у вересні цього року. Фактично Визирська громада отримає готовий робочий проєкт стратегії розвитку напрямку освіти.
Стратегія розвитку поєднує багато задач, серед яких майбутні перспективи розвитку системи освіти та її матеріально-технічне забезпечення. Крім того, в освітній галузі відбуваються певні законодавчі зміни, які мають завершитися у 2027 році. Вони передбачають остаточне формування системи ліцеїв профільного навчання та оптимізацію закладів освіти. Матеріально-технічне забезпечення в майбутньому передбачає ремонт доріг, наявність шкільних автобусів, обладнання шкільних зупинок та харчування дітей, яке буде забезпечувати місцева влада. Також планується розширення мережі позашкільної роботи.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради
В тих закладах де будуть виділені приміщення, можна буде зробити спортивні секції, гуртки за інтересами й здібностями дитини. Це також профільне навчання і наближення його до ринку попиту праці, оскільки маємо тут транспортний вузол і сподіваємось на те, що профільна освіта допоможе готувати дітей, випускників наших шкіл, які будуть конкурентоспроможні на ринку праці, щоб вони мали можливість отримати майбутню професію.
На порядок денний зустрічі були винесенні питання, які стосуються більш детального ознайомлення зі свотаналізом, а саме вивчення можливостей та ризиків, сильних та слабких сторін освітнього процесу. Також члени робочої групи визначилися з рейтингом пріоритетів та з трьома стратегічними напрямками розвитку освіти у Визирській громаді. Усі присутні на зустрічі згодні в тому, що ця робота є вкрай важливою для майбутнього розвитку ОТГ.
Жанна Нікіфорова, директорка Любопільської гімназії
Це дуже важливо, тому що освіта, як завжди, стоїть в нашій країні на першому плані. Розвиток освіти підтримується в нашій громаді, участь в цьому проєкті для нас відкриває нові перспективи. Щоб все працювало так, як має бути, воно повинно працювати за планом. Ми завжди маємо, по-перше, скласти план та розробити стратегію. Тож участь у цьому проєкті є дуже важливою абсолютно для всіх ліцеїв та гімназій нашої громади.
Людмила Чернега, директорка Кордонської гімназії
Я хочу сказати, що така стратегія створюється на багато років. Це дуже важливо, тому що по плану ми бачимо, що нам потрібно робити насамперед, ми прораховуємо кількість дітей і все, що нам потрібно на 5-10 років. Дуже важливо мати такий план, мати команду людей, які працюють на стратегію. Ми ж втілимо все це в життя.
Завершальним етапом розробки стратегії розвитку стане винесення її на розгляд депутатів Визирської сільської ради.