З перших днів повномасштабного вторгнення діяльність всіх об’єктів соціальної і культурної інфраструктури розгорнулася на 100%. Протягом кількох місяців працівники культури за покликом душі займалися новими для себе справами та проєктами. В першу чергу вони поповнили волонтерські ряди — плели маскувальні сітки та готували їжу для військових. У громаді запрацювали волонтерські центри, куди приходили люди, котрі займалися необхідними для допомоги фронту справами.
Катерина Кушнір, начальниця відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільради
Наша культура з 24 лютого в черговий раз довела наскільки вона універсальна. Заклади культури були переповнені людьми, вони приносили гуманітарку, зараз ми так її називаємо. Тоді зносилося все для військових: одяг, консерви, закрутки, їжа. Навіть кошти приносили, наскільки я знаю. Також, з перших днів, ми плетемо сітки.
Плетінням маскувальних сіток займалися по всіх будинках культури Визирської громади. Жителі приносили старі речі темних та світлих кольорів, керівництво сільської ради допомагало з придбанням самої сітки, а також долучало до цієї справи місцевий бізнес. Згодом творчі колективи почали проводити благодійні концерти, збираючи кошти на придбання необхідних матеріалів та спеціальної тканини, з яких виготовлялися маскувальні сітки. Треба зазначити, що й рівень майстерності у плетінні сіток значно зріс.
Оксана Помінчук, в. о. директора та художній керівник Визирського будинку культури
З початку війни ми самі ще не знали, що ми маємо робити. Я думаю, що нас всіх це застигло зненацька. Але так сталося, що з перших днів ми почали плести сітки. Потім ми знімали кліпи на воєнну тематику. Ми їздили по всіх селах громади, організовували благодійні заходи для того, щоб зібрати кошти для наших захисників на придбання всього необхідного.
Тетяна Сливець, керівниця Любопільського СБК
З початку війни наш будинок культури, всі наші працівники не покинули своїх робочих місць, вони не втекли, вони всі працюють. Всі на своїх посадах, підтримують наш тил. Підтримуємо і фінансово, і своїми виробами. Ми багато готували, підтримували плетінням маскувальних сіток, збором коштів. Ми проводили ярмарки, до яких долучалися всі: школи, будинок культури, сільська рада.
Що стосується планів на майбутнє, то тут їх багато. З часом усі заклади культури Визирської громади відновили свою роботу, знову почали працювати гуртки, проводитися майстер-класи, організовуватися різноманітні культурні заходи. Проте працівники культури пам’ятають й продовжують підтримувати наших героїчних захисників, які знаходяться на передовій.