Представники проєкту USAID «Говерла» та громадської спілки «Пожежні-рятувальники України» побували у Визирській СТГ. Мета візиту — утворення підрозділів добровільної пожежної охорони для забезпечення належного реагування на будь-які надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру.
Ігор Гасек, голова громадської спілки «Пожежні-рятувальники України»
Зі слів керівництва громади ми зрозуміли, що громада потребує створення добровільної пожежної охорони. Підрозділу, який би виїжджав та надавав допомогу підрозділам державної служби з надзвичайних ситуацій, а також місцевій пожежній команді, яка вже тривалий час створена та реально працює, виконує поставлені завдання. Добровольці, які будуть долучатися за викликом чинних підрозділів, будуть надавати суттєву допомогу.
Такого висновку керівництво Визирської сільради дійшло тому, що є у громаді віддалені села, які, у випадку надзвичайної ситуації, потребують негайної допомоги. Вона прийде вчасно, якщо там будуть працювати добровольчі підрозділи.
Ігор Гасек, голова громадської спілки «Пожежні-рятувальники України»
Вони протягом 20 хвилин будуть прибувати на місце події та своєчасно реагувати. Це дасть змогу врятувати людські життя та матеріальні цінності на ранній стадії.
Олександр Токменінов, перший заступник Визирського сільського голови
В нас є місцева пожежна команда. Однак відстань між населеними пунктами суттєва — до 40 кілометрів. Тому наші рятувальники не завжди мають змогу своєчасно прибути на місце надзвичайної події. До нас сьогодні приїздила делегація з Києва, разом с представниками проєкту USAID «Говерла», з метою налагодити таку роботу. Таке саме відбувається по всій Україні. Вони розказали, що вчора відкривали добровольчу пожежну охорону в смт Раухівка Березівського району. Ми гадаємо, що такий підрозділ зможемо сформувати й в нас.
Громадська спілка «Пожежні-рятувальники України» працює з багатьма міжнародними організаціями. Вона має змогу допомагати територіальним громадам створювати безпечне середовище проживання шляхом засновування підрозділів місцевої пожежної охорони. Сьогодні ця спілка підтримує пожежно-рятувальні підрозділи обладнанням, технікою, спорядженням, харчовими продуктами, системно надає методичну допомогу, аби підтримати й розвити цей рух в Україні, впроваджуючи на місцях найкращі європейські практики.