Відділ культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільської ради готується до святкування Міжнародного жіночого дня — 8 березня. За словами начальниці відділу Катерини Кушнір, в цьому році вони хочуть змінити концепцію запланованих заходів. На її думку, в умовах складного сьогодення, сенс цього свята кардинально змінився. Це не просто свято весни, коли всі жінки отримують квіти й приємні подарунки. Це день, коли треба підкреслити, що в умовах війни жінки перестали бути представницями слабкої статі. Саме жінкам прийшлося замінити місця чоловіків, які зараз боронять нашу країну.
Катерина Кушнір, начальниця відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільради
До цієї дати ми хочемо продемонструвати те, наскільки жінка є невіддільною складовою суспільства. Живучі в умовах війни, жінка стає не тільки на захист своєї держави. В нас дуже багато жінок, які несуть службу в ЗСУ. Якщо подивитися на інший бік цієї ситуації, то дуже багато жінок зайняли чоловічі посади, через те, що чоловіки на фронті. На прикладі наших закладів культури, ми бачимо, що дівчата виконують ту роботу, яку виконували чоловіки. За звуковий пульт, наприклад, сіли жінки, тому що культурні заходи треба проводити.
Розповідати про всі заплановані заходи представники відділу культури Визирської сільської ради не стали, але деякими планами все ж таки поділилися. Так Молодіжна рада разом з відділом культури до 8 березня запланували проведення тематичних майстер-класів до яких хочуть долучити якомога більше жителів громади. Крім того, наприклад у Визирці, до святкування Міжнародного жіночого дня залучать учениць модельної школи. Головна ідея всіх заходів — це об’єднання заради перемоги, бо саме українська культура і традиції завжди допомагали українцям пережити будь-яке лихо.
Катерина Кушнір, начальниця відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільради
Я хочу наголосити на тому, що окрім демонстрації ролі жінки у суспільстві це ще буде показник співпраці. Культура у Визирській громаді — це яскравий показник об’єднаності. Щоб там не було, що б не траплялося, культура це завжди міцний потужний кулак. Тому що культура завжди об’єднує.
До речі, повертаючись до жінок, які в умовах війни вимушені були зайняти чоловічі посади, саме у культурі зараз працює 95% жінок. У мирні часи доля чоловіків на різноманітних посадах культурної сфери тут була значно більшою.