Для якісного надання соціальних послуг, запобігання професійного вигорання, формування стресостійкості робітників, Центр надання соціальних послуг Визирської громади бере участь у просвітницьких онлайн-заходах.
Надія Пальоха, фахівчиня з соціальної роботи ЦНСП Визирської громади
Нам додалося ще роботи, бо з’явилася така категорія, як внутрішньо переміщені особи, з’явилися люди, які мають інвалідність внаслідок російської агресії. Є люди, які втратили своїх рідних, близьких, знайомих. Звичайно, це нова для нас робота. Ми вдячні працівникам обласного центру надання соціальних послуг, які постійно з нами співпрацюють. Вони проводять семінари, проводять тренінги, щоб ми могли краще розуміти, як розв’язувати ці питання.
Головною цінністю для Визирської громади є її жителі. На різних етапах життя будь-хто з них може потрапити у складні життєві обставини та потребувати професійної соціальної підтримки у їх подоланні. Під час війни кількість таких людей зростає. Додається нова група дуже шановних мешканців, хлопців та дівчат, які боронять рідну землю під час війни. Зараз у Визирській громаді воює кожен другий військовозобов’язаний мешканець громади.
Людмила Хараїм, директорка ЦНСП Визирської сільради
Зараз у воєнний час специфіка трохи змінюється. Прийдуть наші військові, їм треба допомагати. Ми розуміємо як, але не впевнені, бо не є спеціалістами у цій сфері. Нам треба бути постійно на контролі, набувати нові знання, щоб, коли хлопці повернуться, правильно з ними спілкуватися, знайти підхід до людини, яка має адаптуватися до мирного життя. Для того ми й навчаємося.
Підтримка ветеранів, після їх повернення, має не тільки фінансовий аспект, а і соціальний. Основний тягар у цьому ляже на плечі соціальних робітників та фахівців з соціальної роботи на місцях. Тому важливо, щоб громада вже планувала на стратегічному рівні заходи за для підтримки ветеранів, від створення робочих місць, до забезпечення їх дозвілля — організації спортивних секцій та облаштування спортивних майданчиків тощо.