В Україні знищено 80% теплової генерації та третину гідрогенерації, заявив 11 червня на відкритті берлінській Конференції з відновлення України Володимир Зеленський. Наслідки російської агресії проти українського народу вже у травні призвели до значного зростання дефіциту електрики у мережах. Заходи щодо її заощадження, за інформацією ДТЕК, не дали помітних результатів, тому вони запровадили графіки відключення споживачів по всіх областях. У селах Визирської громади це лягло додатковим навантаження на роботу комунальників, бо тут водопостачання напряму залежить від наявності електрики.
Вадим Рошка, керівник відділу ЖКГ, взаємодії з правоохоронними органами, НС та оборонної роботи Визирської сільради
У нас практично в усіх населених пунктах, крім Визирки, працюють на артезіанських свердловинах. Набирається вода у башти Рожновського і потім вона подається у загальну сільську мережу. Світло вимикають на 4-5 годин. За цей проміжок часу вода використовується від башт Рожновського, і нема потреби запускати генератори. Електрика з’являється, вони знов вмикаються і люди продовжують користуватися водою. Коли відбудуться відключення на більш тривалий час, ми будемо використовувати генератори, для того, щоб забезпечити населення питною водою.
На території кожного старостату Визирської громади є генератори, тому при тривалому відключенні світла, проблему з водопостачанням тут вирішують швидко.
Олександр Рембач, староста Любопільського старостинського округу
В нас три генератори, завдяки чому, коли електрики довго нема, ми можемо підключати обладнання. Подавати воду, зарядити телефони. Але башти артезіанські налаштовані так, що навіть коли по 6 годин нема світла, рівень води там завжди високий і в нас нема проблем з водою.
Але в деяких селах, при однакових технічних умовах споживання води, її не вистачало. Втручався людський фактор, який не допомагає розв’язанню проблеми.
Володимир Жердецький, староста Дмитрівського старостинського округу
В нас є такі люди, які у важкий період, коли часто вимикається світло і башти не працюють, поливають городи. Хоча неодноразово ми просили, щоб поливали хоч у ввечері. Коли люди вже напоїли тварин, приготували їжу, тоді поливайте.
На території Першотравневого старостату працює 14 свердловин. При тривалому вимкненні електрики, увімкнути до живлення усе обладнання не виходить. Люди зазвичай ставляться до цього з розумінням, але не всі.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Хочеться подякувати нашим комунальникам, вони швидко реагують коли води нема. Так, були десь якісь перебої, але люди вже розуміють, що поливати городи ми забороняємо. Якщо є вода у крані — хочеться полити присадибну ділянку, бо всі намагаються вирощувати власні овочі, це зрозуміло. Але коли хтось отак відкриє крани, хтось зовсім залишається без води.
Володимир Жердецький, староста Дмитрівського старостинського округу
Багато наших мешканців придбали генератори, тож не було паніки, чи невдоволення. Навпаки, особливо жінки у яких воюють чоловіки, сини, а також хлопці, які приходять у відпуску, кажуть, що усі ми не відчуваємо гостро лихоліть війни. В нас є усі умови для життя, усього в достатку, тому треба розуміти, що відключення електрики — тимчасове явище і зациклюватися на цьому не треба.