Під час воєнного стану державна влада приділяє багато уваги до цільового використання бюджетних коштів кожною громадою нашої країни. Для контролювання цього процесу в усіх областях України створені робочі групи «Прозорість і підзвітність». Одеська область не є винятком. На сьогодні головний пріоритет для органів місцевого самоврядування — допомога військовим задля нашої спільної Перемоги. Перед прийняттям рішення стосовно проведення тендеру на якісь роботи або закупівлю, треба дуже уважно визначитися з обгрунтуванням таких фінансових витрат. Задля цього представники робочої групи «Прозорість і підзвітність» Одеської РВА дуже уважно слідкують за всіма витратами з місцевих бюджетів.
Олександр Гринчак, голова Одеської РВА
Робоча група «Прозорість і підзвітність» це ініціатива, створена, щоб визначати першочерговість витрат. Ми рекомендуємо і допомагаємо органам місцевого самоврядування витрачати кошти в правильному напрямку. Ми ні в якому разі не можемо забороняти, ми тільки рекомендуємо і визначаємо пріоритети.
Визирська сільська територіальна громада у даному питанні займає лідируючу позицію. На потреби військових за цей рік тут було виділено 30% місцевого бюджету. Голова Одеської РВА Олександр Гринчак відвідав засідання сесії Визирської сільської ради аби подякувати місцевому керівництву та депутатському корпусу за виконану роботу.
Олександр Гринчак, голова Одеської РВА
Є такі громади, які жодного відсотку не перерахували військовим. Я зараз намагаюсь цю ситуацію переламати, я вибудовую такі критерії оцінки зараз. Сьогодні Визирська громада перша в Одеському районі по допомозі військовим у відсотковому відношенні від загального бюджету. По області взагалі Одеський район займає друге місце по допомозі військовим. Моє завдання підняти Одеський район на перше місце. Ми повинні бути фаворитом, локомотивом і показати своїм прикладом, що це повинно бути пріоритетом, поки не закінчиться війна, поки ми її не виграємо.
Олександр Гринчак також зазначив, що обгрунтованість кожного тендеру або закупівлі уважно вивчається та аналізується спеціалістами робочої групи «Прозорість і підзвітність». Наприклад, якщо є бажання відремонтувати дорогу, спеціалісти групи виїжджають на місце і з’ясовують, чи дійсно зараз доцільно проводити ці роботи. Це стосується усіх сфер життєдіяльності громад — соціальних, освітніх, будівельних та інших. Завдяки такій роботі у червні цього року вдалося зекономити коштів місцевих бюджетів на суму 850 тисяч гривень та скасовувати 2 неактуальні закупівлі.