У Визирській сільраді процес перейменування вулиць почався з квітня 2022 року. На сьогодні загалом у селах громади нові назви мають вже 14 вулиць. Йдуть громадські обговорювання щодо перейменування двох провулків у селі Визирка. Ініціаторами виступають сільська рада та відділ містобудування та архітектури, коли вулиці підлягають перейменуванню згідно Закону про декомунізацію або Закону «Про забезпечення функціонування української мови, як державної».
Володимир Гапоненко, керуючий справами виконавчого комітету Визирської сільради
Ініціаторами є і місцеві жителі даних населених пунктів, які бачать, що є така необхідність або, наприклад, хочуть увічнити пам’ять їхнього земляка, який віддав життя на захист територіальної цілісності України. У Першотравневому, розпорядженням голови Одеської обласної адміністрації вулицю 108-ї Гвардійської дивізії було перейменовано на вулицю Олександра Пархоменка. У селі Зоря труда вулиця Садова названа на честь загиблого захисника Володимира Лосєва і у селі Бутівка вулицю Садову було перейменовано на вулицю воїна Миколи Зайцева.
Вчителька Першотравневого ліцею Ніна Кочнева добре розуміє, яке значення для патріотичного виховання молоді мають вулиці названі на честь воїнів-односельців, які поклали на війні своє життя. Саме у неї в класі навчався свого часу Олександр Пархоменко.
Ніна Кочнева, вчителька Першотравневого ліцею
Не було б війни, вони були б звичайними хлопцями. Вони б жили, мали дітей, онуків. Але молоде своє життя вони поклали захищаючи нас, бо вони не тільки мам своїх захищали, а і всіх нас.
Анастасія Максимова, в. о. керівника відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільради
Перейменування вулиць має велике значення в нашій культурній, історичній спадщині, щоб люди не забували наших героїв. Щоб вони пам’ятали, за що ці молоді хлопці віддавали своє життя. Щоб кожна дитина йшла до школи та знала на честь кого названа ця вулиця. Щоб мати йшла і розуміла, що пам’ять про її сина вічна, що всі пам’ятають, що громада пам’ятає.
Однак такі справи, при деяких обставинах, не завжди можуть бути реалізовані повною мірою.
Володимир Гапоненко, керуючий справами виконавчого комітету Визирської сільради
Така ситуація є у селі Любопіль, де на одній вулиці проживають декілька родин, члени яких загинули під час повномасштабного російського вторгнення і сьогодні стоїть питання увіковічення їхньої пам’яті. Нажаль, вулиць небагато і ми сподіваємося, що ця кількість — 36 загиблих місцевих героїв, залишиться на цій цифрі. Ми маємо підійти до цього виважено.
Зараз Визирська сільрада розробляє єдиний підхід, щоб кожна родина людини, що поклала своє життя на захист цілісності України відчувала повагу до загиблого героя.