Показати меню
» » Е. Концева: "Медицина в Лиманському районі на гідному рівні" (фото)

Е. Концева: "Медицина в Лиманському районі на гідному рівні" (фото)

Е. Концева: "Медицина в Лиманському районі на гідному рівні" (фото)

  На програму "5 Днів" завітала Еліна Концева, головний лікар КЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Лиманського району. Вона детально розповіла про впровадження медреформи у районі та роботу центру.

  У лютому 2018 року "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Лиманського району увійшов до 100 центрів, які першими отримали фінансову підтримку влади для проведення медичної реформи. У липні він став одним з перших, хто підписав договір з Національною службою здоров’я. Це призвело до зміни власності: у травні центр став комунальним підприємством, збільшилося фінансування.

Е. Концева: Медицина в Лиманському районі на гідному рівні  За минулий рік були проведені капітальні ремонти у 8 з 15 амбулаторій (у селах Фонтанка, Сичавка, Сербка, смт. Чорноморське та інших).

Е. Концева: Медицина в Лиманському районі на гідному рівні  Головний лікар повідомила, що зараз медики мають змогу надавати той гарантований пакет послуг, який заявлений МОЗом та Національною службою здоров'я. Згідно з положенням про надання первинної медичної допомоги, були закуплені пакети для лабораторних досліджень, глюкометри, гемоаналізатори, тести на ВІЛ, тест системи на тропонін, тести на вагітність тощо. До реформи це було пріоритетом лише районних лікарень.

Е. Концева: Медицина в Лиманському районі на гідному рівні  Почали працювати два нових лікаря, у Сербці та Олександрівці. Заплановані виїзди лікарів на ФАПи невеликих сіл. Розповідаючи про впровадження реформи, Еліна Концева зазначила:

65% населення Лиманського району (44 тис.) вже обрали свого лікаря. З 1 квітня припиняється фінансування за "червоним списком" (ті, хто не обрав свого лікаря). Це буде мотивувати людей до заключення договору з лікарем, що надасть можливість отримувати медичні послуги у тій амбулаторії, яка їм до вподоби.

  До запровадження зміни фінансування за медичною субвенцією центр отримував десь близько 9 млн. грн., а після підписання за друге півріччя 2018 року - ця сума збільшилася до 13,5 млн. Відбулося підвищення зарплати медпрацівникам практично у два рази, розширення матеріально-технічної бази. За підписані декларації та якісно надану допомогу лікарі можуть отримати премію, яка майже дорівнює окладу.

  Еліна Концева зауважила про підтримку ініціатив центру з боку влади, потужну та ефективну співпрацю з депутатами, зокрема с Олегом та Віталієм Кутателадзе.

  Вона також зазначила, що продовжуються спільні проекти з Благодійним фондом імені Олексія Ставніцера. Насамперед, надається допомога людям з інвалідністю.

  У 2018 році, за ініціативою центру, стартував проект "Школа здоров'я". Для матусь у смт. Чорноморське були проведені тренінги з профілактики респіраторних захворювань, стосовно дитячої анемії та інших питань щодо здоров’я дітей. У районі проводяться загальні батьківські збори на теми: "Вакцинація" та "Медична реформа".

  Продовжується програма "Доступні ліки", з квітня цю функцію на себе взяла НСЗУ. Стало можливим виписувати рецепти у електронному вигляді, пацієнт отримує код рецепту на свою електронну пошту та може купити ліки у будь-якій аптеці.

Е. Концева: Медицина в Лиманському районі на гідному рівніЕ. Концева: Медицина в Лиманському районі на гідному рівні  Працює ще один важливий проект у нашому регіоні - "Сільська медицина". Він передбачає забезпечення місцевих мед установ спеціалізованими медичними валізами з електрокардіографом, вимірювачем тиску, відеокамерою тощо. Ця валіза в поєднанні з телемедициною, яка розвивається зараз, нададуть змогу проводити консультування сімейних лікарів з вузькими спеціалістами високого класу.

Е. Концева: Медицина в Лиманському районі на гідному рівні  Підсумовуючи вищесказане, Еліна Концева зазначила:Е. Концева: Медицина в Лиманському районі на гідному рівні

Праця центру, це кропітка робота. Ми будемо намагатися змінити свідомість населення, наприклад, донести до людей необхідність проходження профілактичних обстежень. Хочеться націлити молодь на здорове майбутнє. Лікар завжди бажає здоров'я. Я також зичу миру, злагоди, щоб кожна людина мала у душі спокій та добро. А ми будемо намагатися покращити якість медичних послуг, які надаються нами та наблизити їх до людей.
Друк
У Березанській ОТГ засідала робоча група з розвитку громади (фото)18:00
23 тра
На найбільшому підприємстві Лиманського району провели день відкритих дверей (фото)16:20
23 тра
Села Визирської ОТГ стали переможцями першого етапу конкурсу з благоустрою (фото)15:00
23 тра
У Визирці обговорили будівництво централізованої каналізації (фото)14:00
23 тра
Курортні населені пункти залишаться без води13:30
23 тра
Хутко вкрав і швидко втік. Поліція по гарячим слідам затримала крадія (фото)13:00
23 тра
У Любополі вирішують питання сміття, яке накопичилося на звалищі (фото)12:00
23 тра
Южне відсвяткує День хіміка11:00
23 тра
У Першотравневому НВК на канікулах стартує ремонт і благоустрій (фото)09:00
23 тра
Суд зобов'язав "ОПЗ" виплатити велику суму компанії "Ostchem"18:00
22 тра
Енергоефективність понад усе - у Першотравневому розпочинають утеплення фасаду дитячого садочку (фото)17:00
22 тра
Тилігульський лиман приймає перших відпочиваючих (фото)16:00
22 тра
Відомі борці з Першотравневого знову з медалями (фото)15:00
22 тра
Правоохоронці Лиманського району взяли участь у змаганнях з міні-футболу (фото)14:03
22 тра
Сесія Лиманської райради знову відклала у "довгий ящик" питання дороги на Визирку (фото)13:02
22 тра
У Курісово всім селом гасили пожежу (фото)12:34
22 тра
Красносільська громада на два дні залишиться без світла (фото)11:32
22 тра
TOP