У селі Причорноморське Визирської громади розпочато будівництво укриття для дитячого садка «Сонечко». Цей заклад дошкільної освіти побудований ще за радянських часів коштом потужної птахофабрики, яка працювала на цій території. Густонаселене село, ще до недавнього «Першотравневе», потребувало великого дитячого садка і він був зведений за ініціативи тодішнього директора сільгосппідприємства — Олександра Янчева. Типовий проєкт дитсадка, за яким він будувався, не передбачав просторих підвальних приміщень. Тому, коли виникла необхідність зводити укриття для дітей, сільрада стикнулася з тим, ще це може бути лише окремо побудований об’єкт.
Валерій Стоілакі, Визирській сільський голова
Люди мені написали великого листа з багатьма підписами, з проханням побудувати для дитсадка «Сонечко» окреме укриття, щоб діти нікуди не виходили і мали змогу перебувати в укритті у дитсадку.
І дійсно, вже рік, як малеча та вихователі з «Сонечка» під час повітряних тривог біжать в укриття Причорноморського ліцею, де облаштовано дві кімнати саме для дошкільнят. Щоб краще убезпечити дітей при атаках ворога, влітку минулого року між школою та дитсадком було побудовано пішохідну доріжку. А вже восени на території ясла-садка «Сонечко» почалося будівництво сховища — споруди подвійного призначення з захисними властивостями радіаційного укриття.
Оксана Степанова, начальник фінансового відділу Визирської сільради
Ми торік передбачили 15 млн. грн. і 9 млн. грн. нам виділила Одеська обласна державна адміністрація у вигляді субвенції з місцевого бюджету на реалізацію проєктів. Плануємо в лютому виділити кошти на реалізацію даного об’єкта за рахунок залишку коштів.
Споруда розрахована на убезпечення 210 дітей та 50 працівників закладу. Планується що переходити в укриття діти будуть безпосередньо з будівлі садочка.
Валерій Стоілакі, Визирській сільський голова
Діти просто будуть спускатися у підвальне приміщення, де буде тепло та затишно. Там буде потужна вентиляція, будуть стояти ліжка, можна буде харчуватися. Там буде все, можна сказати, ще один дитячий садочок.
Будівництво об'єкта планується на три роки. Надалі, коли мине загроза війни, нову підземну споруду можна буде використовувати, як велику спортивну залу, зимовий ігровий майданчик тощо.