Тилігульский лиман - природня перлина не лише Одеської області й Лиманського району, але і справжній скарб на мапі всієї України. Тут мешкає безліч видів риб та інших тварин і мікроорганізмів, притаманних лише цьому мікроклімату. Завдяки особливим природнім умовам тут розмножуються рідкісні види птахів. Це сімдесят відсотків орніто-фауни всієї країни. Найбільша глибина до двадцяти метрів. Слід зазначити, що не так давно цьому водному середовищу загрожувало поступове висихання. Це могло призвести до екологічної катастрофи та втрати багатьох рідкісних видів та популяцій диких тварин. Тому зусиллями обласної та місцевої влади і, зокрема, депутата Одеської облради Олега Кутателадзе було вирішено врятувати цю найціннішу водойму. Йдеться про розчищення та укріплення каналу, який поєднує лиман з Чорним морем. І хоча роботи ще продовжуються у цьому напрямку, вода вже стала надходити та відновлювати екосистему Тилігулу. Система шлюзів дуже складана та потребує постійного регулювання в залежності від сезону.
Канал необхідно дореконструювати. Зроблено гирлову частину, залишилось - прочистити канал і облицювати його спеціальними плитами, які будуть перешкоджати дощу і вітру змивати у його води пісок, - розповідає Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділення регіонального ландшафтного парку "Тилігульський".
Безсумнівно, ці території мають великий потенціал для розвитку екотуризму. Прилеглі населені пункти теж багато своїх надій повязують з розвитком рекреаційної зони Тилігульского лиману. Яскравий приклад - село Люпопіль.
Розповідає секретар сільскої ради Тамара Ковтун:
Узбережжя Тилігульського лиману з боку Любополю буде теж таким облаштованим, як і протилежний берег, - впевнена секретар Любопільської сільскої ради Тамара Ковтун.
До речі, зі свого боку Любопільська влада теж докладає чималих зусиль, зокрема, постійно влаштовує толоки, під час яких місцеві мешканці прибирають схили на березі Тилігульського лиману.