Питання протидії захворюванням тварин обговорювалось під час чергового засідання державної протиепізоотичної комісії при РДА під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації.
За інформацією представників ветеринарної служби району, епізоотична ситуація із захворюванням на сибірку в Одеській області ускладнилася з кінця минулого року, коли його зареєстрували в с. Міняйлівка Саратського району.
Для профілактики захворювання тварин на сибірку та забезпечення стабільної епізоотичної ситуації на території Лиманщини постійно проводяться планові щеплення, на ринках досліджуються туші. Зазначимо, що людина також може інфікуватись сибіркою від контакту зі шкірою та вовною зараженої тварини або споживаючи інфіковане м'ясо. В області залишається складною епізоотична ситуація із захворюванням свиней африканською чумою. За інформацією управління Держпродспоживслужби, з початку 2018 року випадки цього небезпечного захворювання були зареєстровані у Кілійському, Болградському, Ізмаїльському, Татарбунарському та Ренійському районах.
Люди не хворіють африканською чумою, але вона особливо небезпечна для тварин, характеризується високою смертністю і приносить значні економічні збитки. Ефективних засобів профілактики захворювання африканською чумою досі не винайдено, лікувати тварин заборонено. Тому у випадку виявлення вогнища інфекції практикується поголівне знищення свиней безкровним методом, а також ліквідація всіх тварин у радіусі 20 кілометрів від нього.
Крім цих хвороб, у Лиманському районі залишається напруженою ситуація щодо сказу тварин. У минулому році зафіксовано чотири випадки його вірусу (у лисиці та безпритульних собак). На території, де виявлено сказ, було накладено карантинні обмеження та вжиті заходи з оздоровлення. План профілактичних щеплень собак та кішок було виконано в повному обсязі.
Протиепізоотична комісія прийняла рішення про посилення профілактики та боротьби з вищевказаними хворобами, зокрема вжити заходи з постійного нагляду за переміщенням тварин, заготівлею, зберіганням і переробкою продуктів та сировини тваринного походження, впорядкування подвірного забою, проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та власників тварин про небезпеку захворювань сибіркою, сказом тварин і людей, африканською чумою свиней, а також про методи їхньої профілактики.