Асоціація міст України в рамках загальнонаціональних обмінних візитів "Маршрути успіхів" Проекту "USAID ПУЛЬС" провела зустріч керівників ОТГ Одеського регіону у Вилковому. Досвідом роботи у збереженні історичних цінностей, місцевих традицій та розвитку туризму вилковчани ділилися в інтерактивному режимі. Інформаційно-туристичний центр, Краєзнавчий музей і сам унікальний заповідник, який входить в першу десятку серед 200 об'єктів біосферних резерватів світової мережі ЮНЕСКО - такою насиченою стала програма візиту, яка збіглася з Днем міста.
Гордість Вилківської територіальної громади - проект по реновації водопровідної системи та протипаводковий захист Білгородського каналу. А ще - зроблена дорога від Спаського до Вилково, яка збільшила потік туристів більш ніж у 10 разів. Популярність найпівденнішої точки щороку України зростає: на 2019 рік у Вилково заплановано 42 європейських суднозаходів.
Ми починали свій бюджет з 8 мільйонів. Зараз він виріс до 78 мільйонів. Для тих, хто ще не в об'єднаній громаді - наполегливо рекомендую, поки є інфраструктурні субвенції з державного бюджету. Чим раніше почнете, тим швидше відчуєте ефект, - розповідає Микола Дзязін, голова Вилківської ОТГ.
Зараз у Вилковому здійснено масштабний проект з вакуумної каналізації. Його аналог функціонує в Еміратах. За досвідом до вилковчан вже звернулася столиця України - аналогічний проект планують здійснити у Святошинському районі Києва. В цілому, реалізація задуманого стала можливою завдяки розробленій за європейськими стандартами стратегії розвитку Вилківської ОТГ.
Одинадцять пріоритетів Дунайської стратегії - це напрямки, за якими всі дунайські держави розвивають економіку і планують територію. Серед них такі параметри, як мобільність водних шляхів, автомобільні дороги, якість питної води, культура, освіта, техногенна безпека. Стратегія розвитку Вилківської територіальної громади розроблена нами в рамках Дунайської стратегії. Саме такий підхід дозволяє готувати проекти міжнародної технічної допомоги. Кожна ОТГ в Одеському регіоні може користуватися цим інструментом для ефективного планування, - каже Юрій Маслов, директор Асоціації місцевого самоврядування стратегії "ЄС- Дунайський регіон".
Такі зустрічі дуже важливі для подальшої роботи в об'єднаних громадах, переконаний керівник Березовської ОТГ.
Після кожної зустрічі та спілкування з колегами ми обов'язково привозимо додому нові ідеї. Це унікальний досвід - будь то цікава автобусна зупинка або впровадження нових технологій. Як керівники, ми тісно спілкуємося і радимося з різних питань. Такі зустрічі дуже важливі для подальшої роботи в об'єднаних громадах по всій Україні, - говорить Валерій Григораш, керівник Березовської ОТГ.
Реформа децентралізації завершується, і тим, хто ще не створив ОТГ потрібно зробити свій вибір, щоб не потрапити під примусове об'єднання.
У "Маршруті успіхів" сьогодні у Вилковому беруть участь Біляївська, Любашівська та Березовська ОТГ й голови Роздільної, Татарбунарів, Арциза та Тарутино. Переваги реформи децентралізації та об'єднання громад незаперечні, бо попередній адміністративно-територіальний поділ не відповідає тим реаліям, в яких сьогодні живе Україна. У 2020 році в Одеській області з'явиться ще ряд громад. Такі обмінні візити лише сприяють ефективності цього процесу, - Юрій Ямковий, регіональний консультант Одеського відділення Асоціації міст України.