З 11 травня у 66 об'єднаних громадах стартував виборчий процес. Він передбачає утворення сільських, селищних, міських виборчих комісій та формування їх складу. Після цього розпочинається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на перших місцевих виборах. Про це пише "Децентралізація".
Вибори у цих громадах, за рішенням Центральної виборчої комісії, відбудуться 30 червня. Створення спроможних громад шляхом об'єднання є важливою складовою реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Реформою опікується Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. У відомстві заявили, що вибори до рад об'єднаних громад є не менш важливими, ніж загальнодержавні вибори. Адже від того, наскільки новообрана місцева влада в громадах буде компетентною та ініціативною, залежатиме розвиток самої громади.
Перші роки реформи зростили цілу когорту нових лідерів місцевого самоврядування. Переважна більшість з них рішучі, креативні, діяльні, а головне професійні і труднощі їх не зупиняють. Саме вони втілюють позитивні зміни і демонструють реальні результати реформи: перезавантаження всіх сфер життєдіяльності в селах і містечках. Громадам, які робитимуть свій вибір 30 червня, бажаю обрати саме таких лідерів - голів і депутатів. Вони є точно серед мешканців цих громад. І поки триватиме виборчий процес, висування кандидатів, громади мають їх знайти з-поміж себе, а потім - підтримати на виборах, - перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В'ячеслав Негода.
Варто зазначити, що до виборів готується і Визирська громада. Створення ОТГ з трьох сільрад дасть змогу всім населеним пунктам розвиватися однаково динамічно та бути прикладом для тих, хто лише хоче утворити громаду.
Я думаю, що люди повинні вирішити для себе декілька питань. Перше - стати господарями своєї землі. Місцеве самоврядування - це управління на місцях. І потрібно вибирати тих, хто місцевий. Місцеві жителі знають, які є проблеми. А ті, хто в селі не працював або не живе - звідки йому знати що вирішувати. А ще потрібно вибирати не базік, а ті, хто вміє щось робити. І, потрібно вибирати команду, тому що один депутат, на жаль, мало що може зробити, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.