"Добровільне об’єднання громад - шлях до розвитку" - такою стала тема обміну досвідом серед громад, які вже створені та наразі знаходяться на стадії об'єднання. Мальовничі береги Дністра у Маяках розглядаються як важливий туристичний потенціал.
Німецько-українські інвестиції до сільськогосподарської сфери принесли свій результат: 60 робочих місць на заводі сухих продуктів, який займається сушкою плодово-овочевої сировини. Результати праці залюбки забирає Європа.
Нове футбольне поле та міні стадіон біля школи, відремонтований Будинок культури, побудована амбулаторія та новеньке крило навчально-виховного комплексу - все це лише частина щоденних реалій громади, яка почала свій шлях наприкінці 2017 року. У найближчих планах - своя пожежна команда, відкриття супермаркету, запуск вітрової електростанції.
"Досить бути спекулянтами, стаємо підприємцями!" - такий лозунг голови громади призвів до підвищення спільної відповідальності. Так, поступово тутешній бізнес почав виходити із тіні та сплачувати податки. Завдяки цьому, з 2017 року бюджет сягнув у три рази. Своїми результатами Маяківська ОТГ вражає, а її очільник Віктор Дяченко впевнений, що роботи по наповненню бюджету ще дуже багато.
Створення тут ОТГ відбулося завдяки знайденому взаємопорозумінню серед трьох сіл - об'єднуватися вирішили Маяки, Удобне та Надлиманське. Голів сільрад тоді, у 2017 році, зовсім не збентежив той факт, що немає підприємств та адміністративного центру. Самі ж села знаходяться на території трьох районів - Біляївського, Овідіопольського та Білгород-Дністровського. На досягнутому вони не зупиняються. Зараз Маяківська громада планує приєднати до себе навколишні села та стати ще більш перспективною.
Про побачені результати самостійності гості міні туру розповідатимуть у своїх громадах та впроваджуватимуть досвід на місцях. В цьому впевнена Тетяна Ябловська - виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України.