Урочиста частина розпочалася з молебну за тих, хто загинув під час АТО та ООС. Провело її духовенство храму Покрови Пресвятої Богородиці. Після цього всі присутні мали змогу покласти квіти до пам'ятника захисникам України.![У Южному відзначили День захисника України.]()
Один з тих, хто відвідав урочисту частину - військовослужбовець Сергій Марашкін, розповів про службу, яку проходив у секторі М, що у Маріуполі.![Сергій Марашкін, капітан-лейтенант резерву ЗСУ.]()
На війні є місце і гумору, і сльозам, і пам'яті. Всі ті хлопці, які були там, вже не зміняться і залишаться такими, які вони є. Один британський психолог після Першої світової війни сказав, що на війні немає неправильних солдатів. Добре, що війни тут немає, - Сергій Марашкін, капітан-лейтенант резерву ЗСУ.
На урочисту частину до пам'ятника прийшов, бо є кого згадати. Місто Южне втратило одного свого солдата у минулому році. Пам’ятати потрібно і тих, хто загинув, і тих, хто зараз на передовій.
![У Южному відзначили День захисника України.]()
Це привід віддати шану побратимам, які загинули, а також побачити один одного тут, стіною, що ми єдині, що ми є і готові захищати свою країну, - Сергій Марашкін, капітан-лейтенант резерву ЗСУ.
![У Южному відзначили День захисника України.]()
Любов до своєї Батьківщини, патріотизм та повагу до тих, хто не повернеться ніколи до своїх домівок, потрібно прищеплювати дітям змалечку.![Олеся Чайківська, вчитель НВК ім. Чорновола.]()
Ми вирішили наступного тижня зробити марафон, забіг. Плануємо пригадати хлопців, які загинули. Наші дітки крім того, що ходили до нашого музею, поїдуть до кімнати пам'яті, яка знаходиться у Гвардійському у військовій частині. Ми дізналися, що вже 200 хлопців з Одещини пішли у вічність. Необхідно, щоб діти побачили ці світлини, побули у такій атмосфері. І після того буде забіг, діти зроблять невеличке коло містом, - Олеся Чайківська, вчитель НВК ім. Чорновола.
![У Южному відзначили День захисника України.]()
Святкування Дня захисника України продовжилося вже у Палаці культури "Дружба". Там нагородили військовослужбовців Южного. А для всіх присутніх виступили місцеві колективи. Після цього концертна програма перемістилась на ґанок Палацу культури.