Урочиста частина розпочалася з молебну за тих, хто загинув під час АТО та ООС. Провело її духовенство храму Покрови Пресвятої Богородиці. Після цього всі присутні мали змогу покласти квіти до пам'ятника захисникам України. Один з тих, хто відвідав урочисту частину - військовослужбовець Сергій Марашкін, розповів про службу, яку проходив у секторі М, що у Маріуполі.
На війні є місце і гумору, і сльозам, і пам'яті. Всі ті хлопці, які були там, вже не зміняться і залишаться такими, які вони є. Один британський психолог після Першої світової війни сказав, що на війні немає неправильних солдатів. Добре, що війни тут немає, - Сергій Марашкін, капітан-лейтенант резерву ЗСУ.
На урочисту частину до пам'ятника прийшов, бо є кого згадати. Місто Южне втратило одного свого солдата у минулому році. Пам’ятати потрібно і тих, хто загинув, і тих, хто зараз на передовій.
Це привід віддати шану побратимам, які загинули, а також побачити один одного тут, стіною, що ми єдині, що ми є і готові захищати свою країну, - Сергій Марашкін, капітан-лейтенант резерву ЗСУ.
Любов до своєї Батьківщини, патріотизм та повагу до тих, хто не повернеться ніколи до своїх домівок, потрібно прищеплювати дітям змалечку.
Ми вирішили наступного тижня зробити марафон, забіг. Плануємо пригадати хлопців, які загинули. Наші дітки крім того, що ходили до нашого музею, поїдуть до кімнати пам'яті, яка знаходиться у Гвардійському у військовій частині. Ми дізналися, що вже 200 хлопців з Одещини пішли у вічність. Необхідно, щоб діти побачили ці світлини, побули у такій атмосфері. І після того буде забіг, діти зроблять невеличке коло містом, - Олеся Чайківська, вчитель НВК ім. Чорновола.
Святкування Дня захисника України продовжилося вже у Палаці культури "Дружба". Там нагородили військовослужбовців Южного. А для всіх присутніх виступили місцеві колективи. Після цього концертна програма перемістилась на ґанок Палацу культури.