На думку фахівців Всеукраїнської екологічної ліги, серед проблем відходів однією з найгостріших є утилізація ПЕТ-тари, що встигла стати невід’ємним атрибутом сучасного життя.
Для виробників це можливість зручного транспортування продуктів, відносна дешевизна такого пакування, а для споживачів – легкість тари та її зручність. Тому виробники продукції на сьогодні не бачать їй альтернативи. Відходи полімерів складають близько 10-15% загального обсягу побутового сміття або більше 25 кг на рік на людину. А за інформацією фахівців, продукція у ПЕТ-тарі (пиво та інші напої, побутова хімія тощо) набуває все більшої популярності – цей сегмент щорічно зростає на 15-20%. Тобто, кількість таких відходів з кожним роком буде лише збільшуватися, отже, розплата за комфорт може виявитися загрозою для благополуччя людства. Лише переробка здатна зупинити пластмасову окупацію.
Але переробка ПЕТ-тари – справа недешева, і до неї не відразу доходять руки.
З нашого регіону сміття поки що везуть на переробку в інші. При цьому звикати до нових підходів та відношень треба вже зараз. Тому дуже тішить, коли на вулиці у Визирці можна побачити контейнер для ПЕТ-пляшок.
Такі ж встановлюють у невеличких містах Чехії, Німеччини, Греції. Отже, навіть за екологічними показниками ставлення до природи ми вже суттєво наближаємося до європейських стандартів.