На розширеній апаратній нараді в райдержадміністрації директор Лиманського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповіла про порядок створення патронатних сімей. Патронатна сім’я є тимчасовим влаштуванням дитини у складних обставинах. Оскільки дитина потрапляє в сім’ю, а не в притулок, вона переживає менший стрес та її легше реабілітувати. Паралельно в цей час із батьками взаємодіють соціальні працівники: допомагають у позбавленні поганих звичок, пошуку роботи, впорядкуванні життєвого простору тощо. Якщо зрештою батьки долають кризу, дітей їм повертають. В разі, коли відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку або прийомну сім’ю.
До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Якщо дитина старше 14 років, її влаштовують за власної згоди та згоди патронатних вихователів. Держава заохочує коштами створення сімей патронатного типу: патронатному вихователю виплачується заробітна плата та зараховується трудовий стаж. Також надається соціальна допомога на кожну дитину для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку відповідно до її потреб.
Більш детальну інформацію про створення сімейного патронату можна дізнатись в Лиманському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт. Доброслав, пр-т. 40-річчя Визволення, 2 або за телефоном (04855) 9-19-23.
За матеріалами Лиманської РДА.