Дмитро Дубілет очолив Державну службу статистики в цьому році 20 жовтня, відразу ж визначивши пріоритетним напрямком збільшення ефективності роботи. 6 листопада голова оголосив своє "непросте рішення" - скорочення 1770 співробітників служби. Оптимізація передбачає скорочення всіх структурних підрозділів служби статистики районного рівня.
Передбачається, що вжиті заходи забезпечать часткову ліквідацію диспропорції в співвідношенні кількості працівників Держстату до територіальних органів. Проте залишаються відкритими питання, пов'язані з майбутнім переписом населення. Дубілет хоче "здешевити" процедуру перепису й провести його шляхом аналізу даних мобільних операторів, Пенсійного фонду та органів реєстрації актів цивільного стану.
В результаті скорочення, 281 об'єкт нерухомості буде передано в приватну власність, а функції районної ланки статистики перейдуть на область. Звільнені співробітники підуть "шукати своє місце" в новій економіці України.
Нам дуже шкода, що нам довелося йти на ці заходи, але ми змушені це робити, щоб перезапустити економіку України. Я дуже сподіваюся, що ви зможете знайти в цій новій економіці своє місце, - Дмитро Дубілет, міністр Кабміну.
Згідно із заявою Дмитра Дубілета, оптимізація також передбачає спрощення звітності, а оскільки велика частина звітів подається в електронному вигляді, нема потреби в утриманні численного штату. Бухгалтерам підприємств сільської місцевості, які не встигли перейти на електронну звітність, доведеться їздити в обласний центр.
Однак думки користувачів "Фейсбук" про рішення голови Держстату та роботи статистики розділилися.
Безглузде рішення: в районах подекуди у підприємств навіть комп'ютера немає - про інтернет взагалі мовчу, як вони будуть подавати електронну звітність? Всі управління обласних адміністрацій працюють на основі статистичних даних по всіх галузях економіки, також органи центральної влади щодня використовують дані отримані в результаті стат.спостережень, в тому числі Кабмін і АП, - Ігор Дацишин, користувач соцмережі.
З минулого досвіду роботи в одному з обласних управлінь статистики. Відділ цін (видають показник інфляції) щомісячну інформацію про ціни можна вертіти в будь-який бік: начальнику не подобається підвищення ціни - не показуємо. Відділ праці: звіти підприємств і організацій коректувалися в будь-який бік. Підсумок: статистична інформація - це дуже приблизні показники, так навіщо утримувати сотні працівників коштом платників податків? - Віта Циані, користувач соцмережі.
Сама система подачі інформації та сама інформація "недоцільна" і не відповідає дійсності в 90% випадків. Але викинути співробітників передпенсійного віку на вулицю, називаючи це "оптимізацією", дуже сильно! Дивіться не перезапустите сильно. Дякуємо, - Ніна Сорока, користувач соцмережі.
А хто в селах і селищах України буде робити перепис населення у 2020 році без районних і міських відділів статистики? - Ольга Тимченко, користувач соцмережі "Фейсбук".