Голови правлінь ОСББ в Южному оцінюють плюси та мінуси енергоаудиту своїх будинків, після якого будівля отримує сертифікат енергоефективності, а керівництво ОСББ - карт-бланш у заходах з термомодернізації багатоповерхівок. Одне з головних завдань, яке поставили перед собою багато ОСББ - навчитися ефективно використовувати наявні енергоресурси та провести в будинках енергоефективні заходи, які допоможуть зменшити платежі за комунальні послуги. Наприклад, в Німеччині енергоспоживання на 1 м2 становить 60 Вт, в Україні - 240.
На зустрічі з головами правлінь він пояснив, що сертифікат, який по завершенню аудиту видає експертна організація, є для будинку якоїсь "дорожньою картою", керівництвом до дій в питаннях термомодернізації та приведення будівель до сучасних норм. В середньому по Україні вартість такого енергопаспорта становить - 12-15 тисяч гривень.
Після проведення необхідних заходів в будинку, сертифікування потрібно буде зробити повторно, підтвердивши тим самим виконані роботи, додав одеський фахівець.
Термін дії документа - не більше десяти років. Потім проводиться перереєстрація. Одна з головних характеристик сертифіката - визначення класу енергоефективності будівлі від максимально теплого будинку класу "А" до найбільш холодного класу "G".
Вибрати напрямок й визначити наявні проблеми в будинку іноді виявляється складніше, ніж вирішувати якісь технічні питання, зізнався голова ОСББ. Наразі існує кілька програм для ОСББ, котрі допомагають вирішувати накопичені за десятиліття проблеми й те, як їх правильно використовувати - найдефіцитніша інформація.
Учасники зустрічі визнали, що серед головних проблем ОСББ - пасивність людей, прибирання прибудинкової території та вивезення сміття, капремонти. Якщо з енергоощадження досить програм, як на державному рівні, так і на місцевому, то з капітальним ремонтом будинків питання проблематичне.
За матеріалами "Южний округ", фото yuzhny.info.