З розвитком Доброслава, колись прилеглі території очисних споруд стали центральною частиною селища. Це не тільки не гарно, вважає Доброславський селищний голова Людмила Прокопечко, але й суперечить санітарним нормам.
Тому місцева влада готує проєкт перенесення споруд в промислову зону, згідно зі своїм новим генпланом. Як очікується, реалізація такого коштовного проєкту буде поступовою.
Друга проблема населеного пункту - водопостачання. У 2019 році Доброслав засвоїв 5 млн грн на покращення водозабезпечення коштом районного та місцевого бюджетів. Була зроблена ціла низка нових артезіанських свердловин та заміна частини мереж водопостачання. Але наразі залишилася проблема ремонту водонапірної башти. За словами представників влади, є питання й по селу Зоринове - там люди чекають на налагодження нормального водопостачання. Особливо недостатність напору відчувається у літній період року, бо воду добувають з під землі зі свердловин на глибині 140 метрів. Але депутатські комісії на своїх засіданнях обговорюють план найближчих дій задля того, щоб з 1 травня усі жителі були забезпечені водою.
Аудит всієї системи водогону, резюмують в селищній раді, дозволив переглянути слабкі місця та зробити своєчасний апгрейд обладнання артезіанських свердловин. Крім того, були введені в експлуатацію дублюючі системи на час можливих аварій. В цілому систему водозабезпечення Доброслава вдалося "оздоровити" на 80% шляхом повної заміни труб та бурінням додаткових свердловин. Нині, забезпечення водою є пріоритетним й для інших пунктів Доброславської громади.
Як передбачається, кошти на перенесення очисних споруд, оскільки й на будівництво водогону з Одеси - будуть шукати у бюджетах різних рівнів. Стосовно будівництва водогону - реалізація проєкту стане можливим при умові спільної взаємодії Красносільської, Визирської та Доброславської громад.
Автор: Ганна Фещенко.