Новофедорівська школа - частинка освітянського простору Коблівської громади. Двоповерхова будівля має місце не лише для уроків, а й для дозвілля молодших школярів. Потрапляючи на подвір'я навчального закладу перше, що впадає в очі - охайність, елементи української культури та велика кількість велосипедів. Практично як у будь-якому європейському містечку.
У минулому навчальному році, завдяки депутатам, на забезпечення початкової школи - НУШ - було виділено кошти з державного та місцевого бюджетів. Було проведено капітальний ремонт, повністю все замінено, відремонтовано. Коштом держави було придбано меблі, дидактичні та методичні матеріали.
Для молодшої школи влітку, коли вже тепло, проводять уроки на свіжому повітрі. Кошти на придбання необхідних вуличних меблів школа виграла у гранті.
Педагоги, котрі працюють у Новофедорівській школі, розповідають, що особливої різниці переходу на НУШ - не побачили. Бо й раніше навчали малечу в ігровій формі. Але зараз в школі з’явився інтернет, і все стало значно цікавіше й швидше.
Працює у Новофедорівському ЗЗСО й шкільний психолог Ірина Сероветнік. Молодий спеціаліст застосовує чимало новітніх методик: асоціативні картки, котрі допомагають розкрити суть проблеми, групові заняття та багато іншого. Свій кабінет облаштовувала власноруч, аби дітям і батькам було комфортно відвідувати психолога у разі потреби. Є тут й зона, де є м'ячі, килимок, іграшки, аби діти мали змогу розвантажитися. А психолог в той час дає певні завдання, які дитина приймає за гру.
Як підкреслюють в керівництві школи, всі педагоги підвищують свої знання та кваліфікацію, проводять різноманітні семінари та регулярно здобувають корисну інформацію з освітянських програм.
Нагадаємо, населений пункт Новофедорівка Коблівської громади ще відносно молодий: йому лише 90 років. Школа тут з'явилася у 70-х роках минулого століття.
Автор: Катерина Чабан.