Рятувальники Лиманського РС ГУ ДСНС України провели роз’яснювальні бесіди з мешканцями с. Кордон та дачного масиву «Тилігульський» Лиманського району. Ціль цих дій — профілактика щодо недопущення пожеж в екосистемах, повідомляють у відомстві.
Найчастіше, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Такі дії є вкрай легковажними, адже при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу. До того ж, в Україні триває зернозбиральна кампанія, тому питання дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових набуває особливої важливості. У цей період за умов посушливої та вітряної погоди, навіть невеличке займання може спричинити виникнення масштабної пожежі на зернових полях й призвести до значних матеріальних збитків.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
Для гасіння сигарети повинні використовуватися попільнички з негорючих матеріалів, що знаходяться поза зоною доступу дітей і домашніх тварин. Викидати недопалок за вікно машини, будинку або з балкону категорично заборонено — він легко заноситься вітром на балкон або в вікно сусіда, автомобіля, що стоїть внизу, на ділянку сухостою і може стати причиною трагедії.
Садівницькі товариства повинні мати на своїй території призначені для пожежогасіння водойми або резервуари, воду з яких не можна використовувати для інших цілей. Заборонено відкрито залишати у дворах і на прилеглих до будівель площах ємності з легкозаймистими речовинами та балони з вибухонебезпечним, стисненим або скрапленим газом.
Тож, зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час пожежонебезпечного періоду, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі. Відпочивати слід із задоволенням для себе та без шкоди для довкілля. У разі ж виникнення надзвичайної події треба одразу телефонувати за номером «101».