Напередодні Нового року у Лиманській районній державній адміністрації підбивали підсумки року, що минає.
Чим і як жив район та його громада мовою цифр статистики? Про це можете дізнатися і ви з низки наших інформаційних повідомлень.
Отже перше з них – просто зараз.
Реформа децентралізації надала чималий поштовх задля розвитку Лиманського району. Свідченням цього є зростання бюджетів. У 2017-му році в дохід місцевих бюджетів району надійшло 435 млн. грн. власних доходів: надходження зросли на 96 млн. грн, а темпи росту склали 128%. За 11 місяців 2018-го року доходи місцевих бюджетів збільшились майже на 110 млн. грн, та склали більш ніж 485 млн. гривень. Таким чином, протягом 2017-го року і 11-ти місяців 2018-го в дохід місцевих бюджетів додатково надійшло майже 250 млн. гривень. Така кількість грошей є рекордним показником для Лиманського району, і головне: левова частина цих коштів спрямовувалася у бюджет його розвитку.
Надходження до бюджету залежать від рівня середньої заробітної плати. У Лиманському районі її показник був найбільшим по області та становив більше 10500 гривень. З 2016-го року середня зарплата піднялась майже на 5 тисяч гривень.
Крім того, завдяки системній роботі обласної та районної державних адміністрацій, на Лиманщині зросла ставка орендної плати за земельні паї з 3% до майже 10%. Таким чином, загальна сума цих додаткових надходжень до бюджетів усіх рівнів складала майже 50 млн. грн. за два неповних роки.
Основним показником формування бюджету сільських та селищних громад є плата за землю. Надходження з плати за землю у 2017-му році та 10 місяців минулого, у порівнянні з 2016-им, збільшились майже на 40 млн.
Залучення іноземних інвестицій — один з основних напрямків діяльності Лиманської райдержадміністрації. На 1 жовтня минулого року сума прямих іноземних інвестицій, залучених у економіку Лиманщини, становила 114,4 млн. доларів США. У порівнянні з 2016-им роком вона збільшилась на 18 млн. дол. США.
Один із найпотужніших інвестиційних проектів, який реалізується в районі – будівництво зернового терміналу «МВ Карго». Загальна сума вартості проекту складе 150 млн дол. США, на терміналі буде створено понад 500 робочих місць.
У серпні позаминулого року на території терміналів групи компаній «ТІС» у акваторії порту «Южний» розпочав дію спільний проект ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» та стивідорної компанії «ТІС». Компанією ТОВ «Олсідз Блек Сі» заплановані стратегічні проекти для реалізації у 2019-2021-му роках, що дозволить створити у районі більше 1000 нових робочих місць.