Красносільський сільський голова Марина Архірій була запрошена до Головного управління Національної поліції України в Одеській області для підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство, повідомляється на Facebook-сторінці Красносільської ОТГ. Підписання цього документу є першим кроком до впровадження проєкту «Поліцейський офіцер громади», який стартував в Україні у 2019 році та вже запроваджений у 13 областях: Волинській, Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській.
В Одеській області реалізація цього проєкту розпочалася з 5 громад: Красносільської, Кубейської, Лиманської, Дивізійської та Новоборисівської. Він має за мету забезпечити кожну ОТГ окремим дільничним офіцером поліції, який не тільки працюватиме на території громади, а й буде тісно взаємодіяти з її жителями та орієнтуватися на їхні потреби. Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади, яка візьме на себе частину фінансової підтримки його роботи (забезпечення приміщенням, транспортом тощо), то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом, але й перед самою громадою.
Нещодавно представники Нацполіції побували в Красносільській громаді, ознайомилися з її інфраструктурою, оглянули приміщення в с. Корсунцях, яке може бути використане для створення робочих місць поліцейських громади. Наразі відкривається конкурс на поліцейського громади, по завершенню якого члени комісії, до якої входить і сільський голова, відбирають переможця, що направляється на навчання.
Претендентом може бути поліцейський з досвідом роботи не менше 4 років, вищою освітою, наявністю водійських прав. Після 72-денного навчання поліцейський направляється на службу у громаду. На найближчій сесії Красносільської сільської ради буде розглянуто питання співфінансування відповідного проєкту і виділення коштів для створення умов роботи дільничного поліцейського громади.
Марина Архірій, Красносільський сільський голова
Створення безпечних умов проживання на території громади — сьогодні спільне завдання Нацполіції та місцевої влади. Ми вже кілька років працюємо над вирішенням даного питання: у трьох селах громади встановлені камери відеоспостереження. У цьому році плануємо збільшити їх кількість, адже це одна з умов успішної реалізації спільного проєкту. Сподіваюся, що робота поліцейських офіцерів дозволить забезпечити порядок та своєчасне реагування на проблеми громадян та запобігатиме вчиненню правопорушень.