Розвиток кожного населеного пункту залежить не тільки від зусиль місцевої влади, а й від небайдужості самого населення. Так, наприклад, минулого року в Доброславі, а в цьому і жителі усієї об'єднаної громади, мали змогу взяти участь у ярмарку молодіжних проєктів «Небайдужі». Мета цього конкурсу полягає в активізації молодіжного руху, наданні допомоги ініціативній, талановитій молоді в її бажанні проявити себе, втілити у життя корисні для громади, соціально значущі ідеї.
Людмила Прокопечко, Доброславський селищний голова
Сьогодні тільки молодь може бути тією рушійною, прогресивною силою, яка по-новому вже дивиться і сприймає цей світ, і взагалі, яка вже може повчити старших людей, як правильно сьогодні орієнтуватися в сучасному світі. Тому був започаткований цей проєкт, і мені дуже приємно, що до нього долучилося так багато охочих, багато команд, і приємно, що навіть з найменших сіл сьогодні є команди, які представляють свої проєкти.
21 проєкт було представлено на розсуд кваліфікованого незалежного журі. Також на заході були присутні спонсори, підприємці та ті, хто може фінансово підтримати реалізацію того чи іншого молодіжного проєкту.
Ідей дуже багато, вони охоплюють різноманітні сфери життя громади. Це культурні заходи, сфера розвитку туризму, інфраструктури усієї громади тощо. Наприклад, створення сучасного дитячого середовища Baby Club у Доброславському дошкільному закладі «Теремок», це другий етап величезного проєкту, який було розпочато торік завдяки цьому конкурсу.
Юлія Соболєва, вихователька Доброславського дошкільного закладу (ясла-сад) «Теремок»
Проєкт Baby Club у нашому баченні являє собою комплекс розвивальних середовищ. А саме «Крок до зірок» — вивчення космічного простору; «Лего-ленд» — впровадження в роботу дошкільних закладів програми НУШ; «Дитячий світ» — кімната для дітей з особливими освітніми потребами. Минулого року завдяки конкурсу молодіжних проєктів «Небайдужі» ми почали втілювати наші мрії у життя. Одна кімната — «Крок до зірок» — успішно функціонує. Вашій увазі ми хочемо представити другий етап проєкту Baby Club — це кімната для дітей з особливими освітніми потребами «Дитячий світ».
Для реалізації цієї ідеї потрібне спеціальне технічне обладнання, щоб дітки мали змогу виконувати різноманітні завдання, що дозволить поліпшити їм сприяння навчального матеріалу.
А от діти з Кремидівки запропонували на території місцевої школи зробити сучасний простір «Артсвіт «Без обмежень» для змістовного проведення дозвілля молоддю.
Артем, учень Кремидівської школи
У зв’язку з тим, що в школі відсутня актова зала, ми кожного разу стикаємося з однією проблемою, а саме з місцем проведення будь-якого заходу. Це стало вирішальним чинником для розробки проєкту створення такої території в нашій школі. Перед собою ми поставили три головних завдання. Перше — збудувати сцену для проведення різноманітних заходів. Друге — облаштувати зони відпочинку та дозвілля. І третє — висадити зелену огорожу. Я, як учень цієї школи, можу вас запевнити у тому, що актуальність цього проєкту є величезною, тому що він надасть змогу проявити себе багатьом учням нашої школи, та будемо відверті, не тільки учням, а й вчителям.
Була присутня патріотична тематика, яка завжди є актуальною в Україні. На ярмарок було винесено масштабний проєкт — фестиваль патріотичної пісні «Пісні, народжені в АТО». Метою його є посилення національної свідомості, формування любові до рідної землі.
Микола Кмитюк, презентує проєкт фестивалю «Пісні, народжені в АТО»
Цільова аудиторія проєкту різноманітна. Виконавці, колективи та вокалісти з усіх куточків України, військовослужбовці, учасники бойових дій на Сході України, волонтери та глядачі без вікових обмежень. На фестивалі лунатимуть пісні, на створення яких надихнула війна на Донбасі. Пісні, які написані в АТО нашими бійцями, стверджують національні цінності єдності, несуть дух величі українців і надихають на перемогу. Окрім виконавців-початківців та заслужених колективів, на фестивалі лунатимуть і пісні самих авторів, військовослужбовців, волонтерів і тих, хто з власними композиціями неодноразово виступав у нас на передовій.
Багато й інших ідей було представлено на ярмарку, кожна з них гідна бути втіленою в життя. Можливо до кінця року у Доброславській об’єднаній громаді завдяки підтримці підприємців, меценатів та спонсорів буде реалізовано кожен з цих 21 проєктів.
Авторка: Стелла Дюар.