До 30-ї річниці з дня виведення військ з Афганістану у Першотравневому НВК організували урок пам’яті. На захід запросили воїнів-інтернаціоналістів, які проживають у селі. Окрім того, до школи завітали голова сільради Валерій Стоілакі та депутат Лиманської районної ради Віталій Кутателадзе. Учні старших класів підготували для присутніх невеличку концертну програму за участю представників місцевої самодіяльності.
«Ви були молодими хлопцями. Навчалися, закохувалися, працювали. Та прийшов час і потрібно було залишати сім’ї, коханих та дітей. Про Ваш подвиг ніхто не забув. Він назавжди залишиться не лише на сторінках підручників, а й у пам’яті та душі близьких та рідних. Тих, кому особисто довелося зіткнутися з Афганською війною. Для нас велика честь приймати Вас у нашій школі», - звернулась до присутніх директор Першотравневого НВК Тетяна Казак.
«Воїни-інтернаціоналісти, коли приходять до нас, демонструють молоді патріотизм. Адже колись, у 80-ті роки минулого століття, вони були не на багато старшими. Обов’язок покликав і молоді хлопці рушили до чужої країни. Сьогодні це вже поважні чоловіки. Але їхні очі палають», - голова Першотравневої сільської ради Валерій Стоілакі.
Те, що учні пам’ятають про подвиг воїнів-інтернаціоналістів, велика заслуга самих афганців. Вони всіляко намагаються виховувати у підростаючого покоління патріотизм та любов до своєї Батьківщини. Адже історію переписати неможливо.
«Історію забувати взагалі неможна. Її потрібно завжди пам’ятати. Хлопці виконали свій обов’язок, не злякалися та не втекли. Ми повинні низько їм вклонитися за це, адже вони пройшли через пекло. Багато солдат загинуло. Вічна пам'ять тим, хто не повернувся до дому», - депутат Лиманської районної ради Віталій Кутателадзе.
На згадку про захід учні подарували афганцям невеличкі подарунки, власноруч зроблені підсвічники. А від компанії «ТІС» ветерани отримали грошові подарунки.
Для чоловіків, молодість яких минула у Афганістані, увага від влади та підростаючого покоління вкрай важлива. Адже це говорить про те, що їхній подвиг не забули.
«Ми виконували завдання. Тоді воно було на першому місці. Молоді та "зелені". Ми не знали, куди саме нас відправлять, чи наступить ранок і чи зустрінемо ми захід сонця. Якщо раніше цю інтернаціональну допомогу вважали потрібною, значить вона такою і була. Дуже хочеться в це вірити», - ділиться Володимир Ющенко, ветеран-інтернаціоналіст.