В селі Красносілка у серпні пройшла щорічна педагогічна конференція «Освіта України — 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху». У заході взяли участь шкільні та дошкільні заклади Красносільської територіальної громади. Серед присутніх були голова громади Марина Архірій, керівники закладів освіти, педагоги, ветерани праці, учні та їх батьки. Розвиток освіти є одним з пріоритетних напрямків роботи для керівництва цієї громади, тому серпнева педагогічна конференція — це платформа, на якій усі мають можливість обговорити досягнення, подальші плани та наявні проблеми закладів освіти Красносільської ОТГ.
Марина Архірій, Красносільській сільський голова
Безумовно освіта є пріоритетом і це визначено в нашій стратегії, яке було прийнято ще у 2015 році. Але найважливішою складовою є розбудова матеріально-технічної бази, тому що 30 років у нас, на жаль, майже нічого не будувалось. Усі заклади освіти, окрім Красносільської гімназії, у незадовільному стані й фактично кожний заклад потрібно розширювати, реконструювати, добудовувати дитячі садочки. Дуже багато проблем. Тому ми працюємо над цим, але ми розуміємо, що за один день, або рік ми не зможемо розв'язати ці проблеми. Але ми знаємо, що це наш пріоритет і поступово ми до цього рухаємося.
Згідно зі змінами у законодавстві в навчальному процесі передбачені нові стандарти, які повинні відповідати сучасним освітнім реаліям. Наприклад, законодавчі акти не просто рекомендують, а вже вимагають впроваджувати в закладах освіти системи ХАССП. Принципи цієї системи дають повну впевненість, а також гарантію керівництву і батькам в тому, що будуть дотримуватися всі санітарні та гігієнічні вимоги, коли справа стосуватиметься харчування дітей у школах. За словами керівниці управління освіти Вікторії Марченко, зараз ведеться активна робота над впровадженням цієї системи у шкільних та дошкільних закладах Красносільської громади.
Вікторія Марченко, керівниця управління освіти Красносільської сільради
Впровадження системи ХАССП і зміни у підходах до системи харчування. В кожному закладі освіти ми розроблюємо меню, яке буде різним. Це їжа без глютену, без цукру і без інших домішок, які сьогодні нам визначають нормативні документи.
Освітяни також обговорили й низку проблем, які існують практично у кожному закладі освіти громади. Здебільш ці дошкільні та шкільні заклади потребують ремонту та оновлення матеріально-технічної бази. Загальною проблемою для всіх є нестача кадрів. Практично у кожному закладі в штатному розкладі є вакансії. Молоді фахівці не поспішають йти працювати у сільські школи або дитячі садочки. Причин дві — маленька заробітна плата та відсутність забезпечення житлом.
Тетяна Закревська, в.о. директора Павлинського ліцею
Хочеться, щоб забезпечили більше наш педагогічний колектив кадрами. Тому що сьогодні у нас в середньому педагог має навантаження 28-29 годин. Дуже важко для вчителя прочитати в школі 28 годин. Якщо це фізкультура або трудове навчання — це легше, але якщо математика, то ви мене вибачте. Якщо ще молодий спеціаліст, то він впорається. Тому в першу чергу нам треба забезпечення кадрів.
Олександр Черненко, директор КЗ «Дитяча юнацька спортивна школа»
Завдяки керівництву, діти мають змогу бути забезпеченими спортивною формою, спортивним взуттям, безкоштовними поїздками на змагання. Але стадіонів, спортивних майданчиків хотілося б бачити набагато більше, тому що це дало б змогу охопити ще більшу кількість дітей і не тільки їх, а й більшу кількість населення.
Обговоривши всі питання на так званих панелях, організатори заходу провели церемонію нагородження кращих педагогів, ветеранів освіти та молодих вчителів, які вирішили займатися педагогічною діяльністю у Красносільському ліцеї в цьому році.
Нагадаємо, що у Красносільській ОТГ на позачерговій сесії було оговорено проєкт будівництва водогону.
Авторка: Олена Горіна.