За минулий рік кількість українців, яка перейшла на альтернативну енергетику – збільшилась. Все частіше люди задумуються про те, як покращити своє життя. Обирають сонячні батареї для забезпечення свого помешкання електрикою і мешканці Лиманського району. Хоч їх і не багато, але вони є. Ми поспілкувалися з представником компанії, яка займається налаштуванням таких агрегатів на території Лиманщини. Технічний директор Руслан Сулейманов розповів нам, що таке альтернативна енергетика та як вона впроваджується на території району.
Сонячні панелі - це більше не екзотика. Встановити їх бажає все більше сімей. Стимулом до переходу на сонячну енергію є не тільки бажання людей стати більш незалежними, але і можливість заробити на продажу надлишку електроенергії в мережу за «зеленим» тарифом. Лише одне, що може зупинити - вартість обладнання. В середньому за те, аби виробляти достатню кількість кіловат для своєї оселі, доведеться викласти не менше двохсот тисяч гривень. Щоб споживання електроенергії було максимально ефективним, використовуються акумулятори, які зберігають її запаси і регулюють графік подачі. Завдяки акумуляторам система працює більш стабільно, але на їх придбання також доведеться витратитися.
Варто зазначити, що Лиманський район використовує не лише сонячну енергію. Так, між селами Визирка та Любопіль встановлять 26 вітрогенераторів потужністю 100 МВт. Велику вітроелектростанцію побудує компанія Ukraine Power Resources.