Молотять котками
Не чекаючи комбайнів і молотарок, колгосп “Жовтневі сходи”, Любопільської сільради (голова колгоспу т. Прус), першим у районі розгорнув обмолот хліба котками. Уже обмолочено хліба більше як з 40 гектарів.
25 оборотів за день
Велику радість викликають у колгоспників і колгоспниць перемоги Червоної Армії над заклятим ворогом — німецько-фашистськими окупантами. Самовідданою працею на збиранні врожаю відповідають вони доблесним визволителям землі рідної.
Члени артілі “Червоний партизан”, Візірської сільради, на бойові подвиги наших бійців відповідають високопродуктивною роботою на трудовому фронті. Вони вирішили в найближчі 3-4 дні завершити скиртування хліба. Для цього на роботі використовують всіх придатних корів колгоспників. В середньому кожною гарбою колгоспники підвозять до скирт до 35 кіп за день, роблячи по 25 оборотів. Колгосп заскиртував більше половини зібраної площі.
М. Омельченко, голова колгоспу.
В’язальниця Олійниченко
Стахановською працею на косовиці вславила себе в’язальниця Олена Олійниченко в артілі “Червона Україна” Любопільської сільради. За 15 днів вона зв’язала 200 кіп снопів. Це становить понад 13 кіп за день або майже 3 норми. На 1 серпня стахановка Олійниченко виробила 124 трудодні.
Косар Ніна Ковтун
Ніну Ковтун з Любопільської сільради колгоспники справедливо вважають хорошим косарем. З першого дня збирання врожаю Ніна вийшла косити вручну. За 10 днів вона скосила 3,8 гектара, перевиконуючи денну норму на 25 процентів.
Закінчити ремонт шкіл
Пройде небагато часу і школи району гостинно відчинять двері нашій дітворі, яка з радістю сяде за парти, щоб надолужити прогаяне за три роки хазяйнування німецько-румунських фашистських загарбників і відновити навчання за повною програмою радянської школи.
Створення нормальних умов у цій важливій роботі залежатиме насамперед від дбайливого проведення ремонту шкіл.
Більшість шкіл уже відремонтовано. З цією справою гаразд там, де за підготовку до нового навчального року взялися педагоги, керівники сільських рад та колгоспів.
Прикладом для всього району може стати 73-річний учитель т. Лазарев П. Н., який власними руками відремонтував Велико-Ламзацьку школу, а коли його перевели у Шомполівську неповну середню школу, він і там енергійно працює, виконуючи всю теслярську роботу по ремонту школи.
Підготовці шкіл до нового навчального року велику увагу приділив голова Шомполівської сільради т. Солоденко. Майже власними силами, не шкодуючи рук, відремонтували свою школу вчителі села Петрівки. В цьому заслуга директора школи т. Балан Ф. С., який перший взявся за цю справу.
Ще в липні закінчено ремонт Хутір-Яківської школи, де по-серйозному взявся за роботу зав. школи т. Подільський М. С. Ці передовики встигли вже придбати й частину підручників учням та зібрати книжки для шкільних бібліотек.
Але, на жаль, такий стан не скрізь. 11 шкіл лише розпочали ремонт, а втрьох школах району ще й не починали. Завідувач Ранжівської школи обмежилася поданням кошторису на ремонт школи до сільради, де голова т. Підепригора чекає коштів на цю справу, а ремонт Мар’янівської школи припинив сам голова колгоспу “Червоний орач”. Ніякої власної ініціативи тут не проявляють, забувши, що осінь незабаром і скоро учні прийдуть у школу.
Треба зараз же ремонтувати школи і закінчити ремонт у найближчі дні. Чисті, світлі класи повинні прийняти учнів. Треба також провести збір підручників та книжок для бібліотек, а також забезпечити школи наочними приладдями.
Т. С. Щеглюк, в. о. зав. РайВНО.