» » Раїса Бойчук : "Батько нам часто розповідав про війну, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати"

Раїса Бойчук : "Батько нам часто розповідав про війну, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати"

Раїса Бойчук : "Батько нам часто розповідав про війну, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати"

  Громадяни нашої країни нещодавно відзначили 75-у річницю визволення України від окупантів. Ветерани війни, середнє покоління, молодь і діти в ці святкові дні низько вклонилися загиблим в боях і хвилиною мовчання вшановували їхню пам’ять. І кожен, хто приходив покласти квіти до підніжжя пам’ятників, мимоволі вчитувався у викарбувані на них прізвища рідних, знайомих, друзів.
  До пам’ятника загиблим односельцям в роки війни, що розташований в приміському селі Фонтанка, теж прийшло чимало людей. На його гранітних плитах навіки нанесені імена тих, хто до останньої краплі крові захищав честь і незалежність нашої Батьківщини в роки війни. Ці люди віддали своє життя за світле і щасливе майбутнє. За це їм вічна пам’ять. А тим, хто і зараз залишається в строю - велика шана.Раїса Бойчук : "Батько нам часто розповідав про війну, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати".

Пішов з життя наш батько - Іван Миколайович Колесніченко. Та пам’ять про нього живе і буде вічно жити в наших серцях, його онуків і правнуків. Тато пройшов всю війну від початку і до самого кінця. Був розвідником, танкістом. Перебував у блокадному Ленінграді, а потім гнав ворога аж до Берліна. Не один раз брав "язика" і нагороджений багатьма орденами й медалями. Серед них: орден Червоної зірки "За бойові заслуги", медалі "За оборону Ленінграда", "За відвагу", "За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р." та інші.

Раїса Бойчук : "Батько нам часто розповідав про війну, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати".

Батько нам часто розповідав про війну, про блокаду Ленінграда, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати. І кожен раз повторював, що ніхто не повинен забувати, якою дорогою ціною була завойована перемога над ворогом. Пам’ятаємо його розповіді про те, як брав участь в обороні легендарного міста на Неві, як разом з його жителями пережив блокаду Ленінграда. Німці намагалися стерти з лиця землі це місто, морили людей холодом і голодом, щоденно бомбили з повітря, обстрілювали його з важких гармат. Місцеві жителі були відрізані від усієї країни. Майже зовсім припинилося підвезення продуктів. Солдатам давали по 125 грамів хліба на день. Та й тими крихтами доводилося ділитися з голодними та змученими дітьми, котрі на кожному кроці стояли з простягнутими до будь-якого перехожого худорлявими рученятами. Хліб цінували, як золото, він був для них всім життям.
Важко було татові згадувати ті страшні дні. Багато довелось пережити й побачити своїми очима. Не міг забути, як люди пухли від голоду, гинули від куль та снарядів. Місто поступово ставало пустелею, а населення вимирало на очах. Людей не несли на кладовище, а ховали поблизу зруйнованих будинків.
Та сильні духом місцеві мешканці вистояли блокаду, не віддали місто ворогу. В боях за рідні міста, за Батьківщину, люди проявили відвагу, мужність і героїзм. Народ вистояв і переміг. Переміг задля майбутнього покоління. Важкою ціною була завойована перемога в боях з лютим ворогом. Не всім судилося повернутися до рідних домівок.
Нашій родині пощастило. Повернувся з далеких фронтових доріг наш любий татко. У нього нас було троє донечок. І ми, три сестри, гордимося ним, а любов і шану до нього передали своїм дітям і онукам.
Вже повиростали й наші діти, подарувавши нам онуків. Ось і в мене ростуть троє: Євген, Олександр і Андрій. І як хочеться, щоб вони ніколи не бачили тієї страшної війни, яку довелося пережити прадідам. Нехай над їхніми головами завжди сяє мирне небо.
Все менше й менше залишається ветеранів війни. Татових фронтових друзів також залишилось дуже мало.
Та усім їм, живим і мертвим, низько вклоняємося. Велике вам спасибі - за нас, за наших дітей та онуків.
Я хочу звернутися до всіх наших земляків словами Роберта Рождественського:
"Люди землиУбейте войнуПрокляните войну!
Мечту пронесите через года и жизнью наполните.
Но о техкто уже не придет никогда.
Заклинаю вас - помните!"

  За матеріалами "Слава хлібороба", №46, від 16.11.2019.

Друк
Схожі новини:
Депутат Одеської облради Олег Кутателадзе зустрівся з колективом КНП «Лиманська районна лікарня» (фото)14:13
31 жов
Об'їзд приєднаних сіл Визирської громади важливий для розуміння першочергових кроків (фото)13:00
31 жов
Любопільці 40 років чекали на свою «Дорогу життя» (фото)12:35
31 жов
У Визирській ОТГ офіційно оголошено результати виборів (фото)19:23
30 жов
ТІС ділиться противоковідним досвідом15:30
30 жов
Лиманський район в «червоній зоні»15:04
30 жов
В Кордоні планують виділити житло працівнику ФАП (відео)14:34
30 жов
Асфальтування вул. Мічуріна та Київської в Першотравневому вже розпочато (відео)12:55
30 жов
У селі Зоря Труда відбувся день подарунків (фото)12:00
30 жов
На виборчій дільниці № 510495 в Першотравневому вибори пройшли в дружній обстановці (відео)11:40
30 жов
Між селами Кордонської сільради ремонтують дороги (фото)10:30
30 жов
У Калинівці пояснюють, чому так організовано пішли на вибори (фото)09:00
30 жов
У Кордонській сільраді є ФАП, але немає медпрацівника (фото)16:51
29 жов
У Визирці відбулося засідання виконавчого комітету14:00
29 жов
Опитування жителів Визирської ОТГ показує, на що сподіваються люди після виборів (фото)13:35
29 жов
Всі 13 презентацій доброславського Конкурсу молодіжних проєктів реалізовано (відео)12:47
29 жов
Між Сичавкою та Любополем можна буде проїхати по асфальтованій дорозі (відео)12:13
29 жов
За Програмою медгарантій безоплатно отримали допомогу майже 40 тисяч українців, які перенесли інсульт10:30
29 жов
Жителі Першотравневого оцінюють кроки влади по асфальтуванню вулиць (фото)09:00
29 жов
Ветерани ТІС згадують, як все починалося (відео)18:03
28 жов
Так дружно, як зараз на Київській у Першотравневому робили дороги тільки при Олександрі Янчеві (відео)17:06
28 жов
Марину Архірій вітають з перемогою16:17
28 жов
Термінал Neptune посилює карантинні заходи безпеки15:00
28 жов
У виборах взяли участь понад 37% мешканців Красносільської ОТГ (відео)14:53
28 жов
Переможець на посаду Доброславського селищного голови — Людмила Прокопечко13:55
28 жов
TOP