» » Раїса Бойчук : "Батько нам часто розповідав про війну, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати"

Раїса Бойчук : "Батько нам часто розповідав про війну, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати"

Раїса Бойчук : "Батько нам часто розповідав про війну, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати"

  Громадяни нашої країни нещодавно відзначили 75-у річницю визволення України від окупантів. Ветерани війни, середнє покоління, молодь і діти в ці святкові дні низько вклонилися загиблим в боях і хвилиною мовчання вшановували їхню пам’ять. І кожен, хто приходив покласти квіти до підніжжя пам’ятників, мимоволі вчитувався у викарбувані на них прізвища рідних, знайомих, друзів.
  До пам’ятника загиблим односельцям в роки війни, що розташований в приміському селі Фонтанка, теж прийшло чимало людей. На його гранітних плитах навіки нанесені імена тих, хто до останньої краплі крові захищав честь і незалежність нашої Батьківщини в роки війни. Ці люди віддали своє життя за світле і щасливе майбутнє. За це їм вічна пам’ять. А тим, хто і зараз залишається в строю - велика шана.Раїса Бойчук : "Батько нам часто розповідав про війну, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати".

Пішов з життя наш батько - Іван Миколайович Колесніченко. Та пам’ять про нього живе і буде вічно жити в наших серцях, його онуків і правнуків. Тато пройшов всю війну від початку і до самого кінця. Був розвідником, танкістом. Перебував у блокадному Ленінграді, а потім гнав ворога аж до Берліна. Не один раз брав "язика" і нагороджений багатьма орденами й медалями. Серед них: орден Червоної зірки "За бойові заслуги", медалі "За оборону Ленінграда", "За відвагу", "За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р." та інші.

Раїса Бойчук : "Батько нам часто розповідав про війну, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати".

Батько нам часто розповідав про війну, про блокаду Ленінграда, про мужність і героїзм нашого народу, який нікому і ніколи не зламати. І кожен раз повторював, що ніхто не повинен забувати, якою дорогою ціною була завойована перемога над ворогом. Пам’ятаємо його розповіді про те, як брав участь в обороні легендарного міста на Неві, як разом з його жителями пережив блокаду Ленінграда. Німці намагалися стерти з лиця землі це місто, морили людей холодом і голодом, щоденно бомбили з повітря, обстрілювали його з важких гармат. Місцеві жителі були відрізані від усієї країни. Майже зовсім припинилося підвезення продуктів. Солдатам давали по 125 грамів хліба на день. Та й тими крихтами доводилося ділитися з голодними та змученими дітьми, котрі на кожному кроці стояли з простягнутими до будь-якого перехожого худорлявими рученятами. Хліб цінували, як золото, він був для них всім життям.
Важко було татові згадувати ті страшні дні. Багато довелось пережити й побачити своїми очима. Не міг забути, як люди пухли від голоду, гинули від куль та снарядів. Місто поступово ставало пустелею, а населення вимирало на очах. Людей не несли на кладовище, а ховали поблизу зруйнованих будинків.
Та сильні духом місцеві мешканці вистояли блокаду, не віддали місто ворогу. В боях за рідні міста, за Батьківщину, люди проявили відвагу, мужність і героїзм. Народ вистояв і переміг. Переміг задля майбутнього покоління. Важкою ціною була завойована перемога в боях з лютим ворогом. Не всім судилося повернутися до рідних домівок.
Нашій родині пощастило. Повернувся з далеких фронтових доріг наш любий татко. У нього нас було троє донечок. І ми, три сестри, гордимося ним, а любов і шану до нього передали своїм дітям і онукам.
Вже повиростали й наші діти, подарувавши нам онуків. Ось і в мене ростуть троє: Євген, Олександр і Андрій. І як хочеться, щоб вони ніколи не бачили тієї страшної війни, яку довелося пережити прадідам. Нехай над їхніми головами завжди сяє мирне небо.
Все менше й менше залишається ветеранів війни. Татових фронтових друзів також залишилось дуже мало.
Та усім їм, живим і мертвим, низько вклоняємося. Велике вам спасибі - за нас, за наших дітей та онуків.
Я хочу звернутися до всіх наших земляків словами Роберта Рождественського:
"Люди землиУбейте войнуПрокляните войну!
Мечту пронесите через года и жизнью наполните.
Но о техкто уже не придет никогда.
Заклинаю вас - помните!"

  За матеріалами "Слава хлібороба", №46, від 16.11.2019.

Друк
Схожі новини:
В дитсадочку Крижанівки почалися внутрішні монтажні роботи15:30
02 чер
В Лиманській ЦРЛ встановили дезінфекційні рамки14:56
02 чер
Олег Кутателадзе: "Рішення Кабміну може погіршити ситуацію як в Сичавці, так і в Южному" (фото)12:00
02 чер
Одеський підрозділ САД не відповідає за затвердження розмітки на "дорозі смерті"11:00
02 чер
Сичавці під час карантину звертаються до медиків тільки з вагомих причин (фото)10:00
02 чер
Олег Діденко: на жовтневі вибори в бюджеті нестача грошей09:00
02 чер
Найближчим часом додатково відновлять маршрути транспортного сполучення через Визирську ОТГ (фото)18:10
01 чер
У Визирській ОТГ будуть підвищені тарифи на воду (фото)14:57
01 чер
Пожежа біля Коблевого: палала суха трава в екосистемі14:29
01 чер
У Києві проводиться мирна акція ОТГ, незгодних з рішеннями Кабміну (фото)13:57
01 чер
Дитсадок Курісовської сільради в часи адаптивного карантину зможуть відвідувати тільки 40% вихованців (фото)10:00
01 чер
Машиніст крана - цілком жіноча професія, вважають співробітниці компанії ТІС12:00
30 тра
У Визирській ОТГ планується проведення модернізації бібліотек (фото)11:00
30 тра
На деяких вулицях Доброслава очікуються перебої з електропостачанням10:00
30 тра
Формування ОТГ у Лиманському районі внесе зміни в роботу позашкільних закладів початкової музичної освіти (фото)17:00
29 тра
Лиманська центральна районна лікарня отримала 1500 експрес тестів16:00
29 тра
Голова Одеської ОДА не вийшов: жителі Сичавки приїхали до Одеси за відповідями (фото)15:27
29 тра
Мешканці Сичавки вийшли на мітинг в знак протесту (фото)14:33
29 тра
Оксана Третякова: "Спуск до лиману у селі Кордон - не просто мрія, а необхідність" (фото)13:00
29 тра
Приймання та відправка вантажів - справа відповідальна12:00
29 тра
На ремонт спортзалу Доброславської ДЮСШ виділено близько 1,5 млн гривень (фото)11:00
29 тра
797 вагонів - новий рекорд по вивантаженню встановили на ТІС-ВУГІЛЛЯ10:00
29 тра
Скажемо "НІ" оплаті в конвертах. Віталій Кутателадзе: "Ми хочемо, щоб працівники компанії ТІС отримували гідний заробіток" (фото)15:45
28 тра
У Визирській громаді літніх таборів при школі в цьому році - не буде14:47
28 тра
Квартира для сироти. У Курісовому ще одна дитина-сирота отримала власне житло14:01
28 тра
TOP