Школа, як заклад освіти, має бути не лише храмом знань з чуйними та уважними вчителями, але в той самий час вона має стати другим домом для кожного з учнів, адже левову частину дня діти проводять саме у стінах навчального закладу.
Школа у селі Красносілка з’явилася у 1941 році. Теперішній сучасній її будівлі виповнилося вже 27 років, зараз тут функціонує Красносільський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів — ліцей, котрий за останні кілька років змінився не лише зовні, а й за внутрішнім змістом. Зараз школа налічує 707 учнів, 50 вчителів, ще п’ятеро у декретній відпустці. Переважна кількість учнів — це діти Красносілки. Але у закладі навчаються діти із Кубанки, Іванового, Корсунців та навіть м. Одеси, батьки яких планують переїхати незабаром до Красносілки. А ще у ліцеї дуже великий відсоток молодих вчителів. Увесь педагогічний склад тут постійно підвищує свою кваліфікацію.
Сам заклад має всю необхідну матеріальну базу для забезпечення якісного освітнього процесу, в тому числі й у форматі Нової української школи (НУШ). Учні із задоволенням відвідують бібліотеку ліцею, розповідає Дар’я Кіоса з 4-Б класу.
Дар’я Кіоса, учениця 4-Б класу
Я обираю казки різні — чудові, художні. Кілька разів приходжу на тиждень.
У великій спортивній залі Красносільського ліцею тричі на тиждень Дар’я займається художньою гімнастикою. Але повертаючись до бібліотеки, варто зазначити, що тут дітей заохочують до читання книжок різними заходами, такими як чаювання, під час яких дітей знайомлять з цікавим світом лікарських рослин, розказує завідувачка бібліотеки Красносільського ліцею Валентина Пастухова.
Валентина Пастухова, завідувачка бібліотеки Красносільського ліцею
Розрахована бібліотека на всіх учнів школи, також сюди можуть приходити всі охочі мешканці нашого села. У фондах бібліотеки у нас зараз близько 15 тис. примірників. Це і художня література, і підручники.
Минулого року за кураторством тоді заступника, а зараз вже Красносільського сільського голови Марини Архірій управління освіти придбало спеціальну професійну програму для бібліотеки, завдяки якій можна вести облік книжок, здійснювати бухгалтерський облік, а ще мати доступ до електронних примірників книг, яких не має в цій бібліотеки.
Після капітального ремонту, який було розпочато три роки тому, будівля школи стала сучасною, такою, що відповідає всім необхідним стандартам. Перш за все, вона тепла, затишна та зовні приваблива, вважає учениця 11 класу Катерина Скоробогатько, яка пам’ятає свій улюблений заклад ще до ремонту.
Катерина Скоробогатько, учениця 11 класу
Навчання завжди проходило добре у нашій школі, у нас дуже гарні вчителі, навчання як було, так й лишилося цікавим, але зараз тут ще цікавіше, адже з’явилися інтерактивні дошки, комп’ютери.
Керівниця управління освіти Красносільської сільради Вікторія Марченко згадує, з чого все починалося.
Вікторія Марченко, керівниця управління освіти Красносільської сільради
У 2015 році утворилася Красносільська громада, а у 2016 було створене управління освіти. Відразу ж розвиток галузі освіти став пріоритетним, почали ремонтувати найбільший заклад — це Красносільську школу. Ви бачили, що дуже багато змінено, багато залучено коштів з різних джерел фінансування. На сьогодні ми маємо гарний, оснащений заклад освіти.
Після приєднання нових населених пунктів до цієї громади, роботи для управління освіти Красносільської сільради побільшає, але без уваги не залишиться жоден заклад, каже очільниця управління Вікторія Марченко.
Вікторія Марченко, керівниця управління освіти Красносільської сільради
Ремонтуючи цей заклад, завжди ми приділяємо увагу іншим, серед яких у нас налічується сім шкіл, два дитячих садочки, два позашкільних заклади.
Якщо казати про Красносільський ліцей, то заходи з капітального ремонту тут ще тривають, попереду реконструкція прилеглої території: встановлення альтанки для відкритих уроків на свіжому повітрі, екотеплиці, кортів, мініфутбольного та мініволейбольного стадіонів, велодоріжок з велопарковками.
Автор: Сергій Бяков.