В умовах уповільнення економічного зростання в Україні, внаслідок затяжного коронавірусного карантину, першочерговим завданням державних служб зайнятості є сприяння в укомплектуванні реального сектору економіки країни професійними кадрами. Для цього нині спрямовуються чималі зусилля на професійне навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації громадян, які мають статус безробітного. Послуги для таких осіб є безкоштовними. Разом з тим деякі категорії громадян, які не мають статусу безробітного, можуть скористатися послугою, яка передбачає отримання відповідного ваучера у службі зайнятості.
Саме про це розповів директор Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Валентин Ковбаско.
Валентин Ковбаско, директор Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості
Ваучер — документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця. Право на отримання ваучера мають особи:
Також право на отримання ваучера мають:
Ваучер видається державною службою зайнятості одноразово. Його вартість встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу. Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Якщо вартість навчання перевищує вартість ваучера, особа або роботодавець може оплатити різницю. Наприклад: професія водій автотранспортних засобів категорії C, D, CE, DE.
Останнім часом великої популярності набуває відносно нова професія — менеджер (управитель) житлового будинку. Мешканці багатоквартирних будинків можуть створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Голова ОСББ в разі відповідності вищенаведеним вимогам може звернутися до служби зайнятості для отримання ваучера. Разом з новою професією є можливість отримати повний пакет документів необхідний для ефективної роботи новостворених ОСББ. І таких прикладів можна привести багато — близько 70 професій підпадають під дію даної програми.
За детальною інформацією необхідно звертатися до Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості: смт Доброслав, проспект 40-річчя Визволення 4а, або за тел.: 9–83–75.
Розмову записав: Іван Рафальський.
За матеріалами газети «Слава хлібороба» № 22 (9874).