Підвищити темпи сівби
Перші п’ять днів весняних польових робіт — з 30 березня по 3 квітня — дали відчути факти неорганізованості і повільних темпів. З 57 колгоспів району почали сіяти лише 19, а такі с-г. артілі, як от «Жовтневі сходи» та ім. Будьонного, Сербської сільради, зовсім не розпочинали польових робіт.
Агрономи МТС зайнялися складанням виробничих планів лише в момент масового виходу в поле, виправдуючись тим, що, мовляв, загаялись вони з цим з вини Облземуправління, яке тільки теперь надіслало їм контрольні цифри.
Ряд колгоспів Кремидівської МТС не розпочинали сівби через відсутність хімікатів для протруєння зерна, а в деяких ще й насіння не завезли, наприклад, в артілі ім. Дзержинського (хут. ім. Шевченка).
Про те, як використовується тяглова сила, свідчить те, що в 12 колгоспах району не працює жодний кінь, а в 7 колгоспах — жодна корова.
По Кремидівській МТС (директор т. Маринич) не на повну потужність включений в роботу тракторний парк. Ще тільки 31 березня деякі з тракторів були в дорозі до місця роботи (Ранжівська сільрада), а окремі трактори не працювали за браком пального.
Оперативне керівництво ходом весняних польових робіт з боку РЗВ недостатнє, бо в його апараті немає жодного агронома, а сам завідувач РЗВ т. Тетенко керується оперативними інформаціями з місць, що надходять до нього з запізненням на 2-3 дні (Сербка, Сичавка, Візірка, Свердлове).
Дальше разгортання сівби вимагає негайного усунення подібних фактів нерозпорядливості керівництва колгоспів, МТС і РЗВ. Необхідно повністю виконати взяті нашим районом зобов’язання, зазначені в договорі на соціалістичне змагання з Березівським районом, схваленому передовиками сільського господарства нашого району на зльоті 4 березня цього року.
Посіяти якісно і в стислі строки — запорука одержання високого врожаю перемоги, який ми зобов’язані дати в цьому році нашій Батьківщині. Ми повинні віддячити нашій доблесній Червоній Армії, яка рік тому визволила наш район від румуно-німецьких заграбників, і високими показниками праці допомогти їй остаточно розгромити фашистського звіра.
Немає чіткості
Зараз, у розпалі весняних робіт, для оперативного керівництва велике значення мають щоденні інформації голів сільських Рад. Проте, окремі з них надсилають такі інформації з запізненням на 2-3 дні, позбавляючи цим керівництво району змоги стежити за ходом робіт і інформувати про дійсний стан обласні організації.
Найбільш недбайливими щодо цього є голови сільрад: Сербської — Новосельський, Свердловської — Петков, Сичавської — Костанді та Візірської — Голубенко.
Невже вони не розуміють тієї шкоди, яку завдає їхня недисциплінованість?
М. Педченко.