ЗДАТИ БОРГ ДЕРЖАВІ
Ганебною плямою стоїть перед нами той факт, що ми досі не розрахувались з державою по хлібоздачі.
По стану на 10 листопада план по району колгоспи виконали лише на 83,5 проценти. Минула п’ятиденка дала мізерний приріст 2,2 проценти. Окремі колгоспи, маючі боргу по кілька кілограмів через свою недбайливість і злочинну безтурботність не спромоглися досі завершити виконання плану.
Ось уже протягом кількох п’ятиденок вони не здали жодного кілограма зерна. Це колгоспи сільрад Сичавської, Любопільської, Шомполівської і інші.
Не краще справи й по виконанню плану здачі сонячника. План здачі державі виконано лише на 58,1 проц. Деякі голови колгоспів за гулянками та піяцтвом забули головне.
Виконавши по одному виду обов’язкові поставки, вони припиняють виконання натуроплати МТС та повернення позик, удаючи, що вони не зрозуміли, аби відволікати справу повного розрахунку з державою.
Райуповнаркомзаг т. Іполіт не вживає заходів застосування закону до тих керівників, які злісно не виконують план хлібоздачі. В районі за весь час не примінено жодної санкції до злісних нездавців хліба.
Зведення тут складають заради зведення, а не для глибокого аналізу і вивчення кожного колгоспу та своєчасного реагування на відставання.
Треба негайно взятись суворо і до окремих направити силу даржавних законів.
КОНЕКУЛАНИ
Дикий азіатський осел-кулан давно приваблював увагу вчених і зоотехніків своею видатною витривалістю і жвавістю в бігу.
В 1936 році Узбекський науково-дослідний інститут тваринництва організував піймання кулана. Було піймане куланення віком всього кілька днів, його назвали «Меле».
Через 2 роки інститут передав «Меле» кінному заводу № 68, щоб останній домігся одержати гибридів кулана від коня і свійського осла.
Зараз «Меле» 8 років. Завод уже має 64 гибриди, в тому числі 41 конекулана і 23 ослокулани.
Пленум секції тваринництва Академії сільськогосподарських наук імені В. І. Леніна відмітив, що конезаводу пощастило створити нові, незнайомі в зоотехнії типи тварин, дуже корисних в сільському господарстві.