Яна Миколаївна Куліченко, директор Визирської ЗОШ I - III ступенів, розповіла кореспонденту програми "5 Днів" про будні, радощі і проблеми Визирської школи.
Я працюю у Визирській школі з 2000 року, викладаю українську мову і літературу, колись сама була її випускницею. Кілька років працювала в Южному, потім повернулася сюди. З 2006 року - директор школи.
Що змінилося з тих пір, як ви стали директором?
Багато чого змінилося. У 2007 році була відкрита нова школа, старе приміщення використовується для розвитку дитячої творчості та фізичного виховання. Тут працюють численні гуртки з в'язання, бісероплетіння, образотворчого мистецтва. Крім того, є спортивні гуртки. Теніс, атлетика, футбол - все це сприяє фізичному розвитку. При підтримці компанії "ТІС," на старому спортивному майданчику побудована нова школа.
Яна Куліченко розповіла про позитивні зміни, які відбулися в селі Визирка останнім часом:
Депутати виділили кошти на міні-футбольне поле. Планується будівництво великого поля і навіть басейну.
Вона також заявила, що кількість учнів постійно зростає і школа потребує ще однієї будівлі.
Діти з села Порт, які раніше відвідували школу в Першотравневому, тепер приїжджають до Визирської. Є шкільний автобус, подарований компанією "ТІС". Директор школи сподівається, що з утворенням ОТГ питання будівництва додаткових приміщень буде вирішене.
Яким на вашу думку має бути благополучне село?
Село повинно бути як у віршах Шевченка. Хочеться, щоб діти поверталися на свою малу Батьківщину. Співпраця та партнерство – це те, що я ціную в наших людях. У нас дійсно партнерські відносини з владою, все піклуються про дітей, про розвиток школи.
Яна Миколаївна розповіла про фестиваль творчості для вчителів та учнів "Чисті роси".
Коли вчитель творчий, активний, то і діти беруть з нього приклад, - заявила Колесніченко.
Вона також розповіла, що вчителі беруть участь в спортивних конкурсах і змаганнях поряд з дітьми. Директор школи також наголосила на важливості допомоги фонду О. Ставніцера, адже не всі люди в змозі оплатити свої дітям курси англійської мови або уроки хореографії.
Напередодні виборів в ОТГ: яким повинен бути депутатський корпус?
В першу чергу, це повинні бути небайдужі люди. Наш детутатскій корпус включає людей, які дійсно піклуються про село. Сподіваємося, що і до тих депутатів, хто увійде в об'єднану громаду, ми також зможемо завжди звертатися за допомогою і отримувати її. Хочеться особливо відзначити деяких людей, які багато років допомагають жителям села. Серед них Віталій Олегович Кутателадзе, Олександр Вікторович Бідний, Віктор Миколайович Мусієнко.
Характерна прикмета сучасності - безліч загальних свят, які об'єднують людей. Розкажіть про них.
Люди із задоволенням беруть участь в таких святах, спілкуються жителі з різних сіл. Свято вишиванки, дні села все це сприяє об'єднанню людей і приведе надалі до об'єднання в громаду.