На замовлення Визирської сільради, фахівці Київського науково-дослідного і проектного інституту містобудування розробили проект чотирьохповерхової житлової забудови території площею 380 гектар, розповідає завідувач архітектурно-планувальної майстерні Наталія Петренко:
Основна функція цієї території - житлова. Це житлова зона з позначеними територіями для громадського обслуговування. На перспективу функція даної території зберігається. Крім внутрішніх факторів, які впливають на планування, це планувальні обмеження, природні умови, рельєф місцевості, враховані і зовнішні чинники. Першочергово - це основа, містобудівна база і для даного житлового масиву, і для самого села Визирка - пряма взаємодія з найбільшим портовим оператором України - компанією "Трансінвестсервіс", яка на сьогодні надає понад 4 тисячі робочих місць і забезпечує зайнятість понад 20 тисяч осіб, які надають супутні послуги. Крім того, створено індустріальний парк, який також на перспективу забезпечуватиме населення новими робочими місцями, - Наталія Петренко, завідувач архітектурно-планувальної майстерні.
Рано чи пізно житлове селище необхідно будь-якому великому підприємству, яке динамічно розвивається, де зможуть проживати його фахівці. Одна з ідей - побудувати кілька багатоповерхівок економ-класу і заселити туди працівників. Однак селище, яке планується зводити у Визирці, буде створюватися за іншим принципом. В першу чергу - це територія камфорного проживання з усією необхідною інфраструктурою. Це школи, дитячі садки, поліклініка та амбулаторії, будинки культури, магазини, звичайно - парки, сквери, паркінги і все інше, необхідне для потреб громади. Але головне - це нове сучасне житло, будинок, куди хочеться прийти після повноцінного трудового дня, - розповідає головний архітектор проекту АПМ №5, Юлія Надточій.
Загальна кількість будинків - 236, вони на 4 поверхи, загальна кількість квартир - 16 тисяч 960. Квартири - студії, 1, 2, 3 кімнатні. Загальна житлова площа - 840 тисяч 978 м2, чисельність населення 31 тисяча 566 осіб. Забезпечення житлом на одну людину - 26.6 м2, - Юлія Надточій, головний архітектор проекту АПМ №5.
Після презентації детального плану комплексної забудови Визирки, розробники відповіли на запитання мешканців. Головне - чи вистачить потужності водогону для забезпечення водою ще й новобудови. Завідуюча архітектурно-планувальної майстерні Наталія Петренко розповіла присутнім, що селище планується зводити в 4 етапи, і технічні умови будуть відповідним чином змінюватися.
Перший етап, другий і так далі, відповідно - будуть здійснюватися облаштування інженерної інфраструктури. Ми аналізували містобудівну документацію, яка на сьогодні діє на території району і передбачена реконструкція водоводу, який йде з Одеси, - Наталія Петренко, завідувач архітектурно-планувальної майстерні.
Жителі села підняли питання екології. Чи проводилися розробниками дослідження, наскільки безпечна ця територія для проживання. Наталія Петренко повідомила, що з ініціативою провести всі необхідні дослідження у цьому напрямку, вже виступила Визирська сільрада. На думку депутата обласної ради, голови товариства "ТІС" Олега Кутателадзе, сьогодні великі підприємства змушені займатися забезпеченням житлом своїх працівників і даний проект кращий зразок того, яким це житло може бути. До будівництва залучать відповідальних інвесторів, а в подальшому підприємства портопромислової зони зможуть викуповувати будинки або квартири у інвестора.
Олег Джумберович підкреслив, що будівництво селища ні в якому разі не буде лягати на бюджет Визирської об'єднаної громади, так як ці кошти потрібні для розвитку сіл, які увійшли до Визирської ОТГ.
Тут будуть комфортабельні умови і люди захочуть тут жити і далі буде плануватися будівництво в сторону моря і Сичавки, де також буде облаштовано водопровід та комунікації, сподіваюся буде покращена ситуація з морем, будуть берегоукріплювальні роботи, люди будуть їздити на море. І таким чином ми тут побачимо хороший населений пункт, який в перспективі може співпрацювати і об'єднатися з Южним, але вже на інших умовах, на умовах не бідного родича, а на умовах європейського сусіда, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.
З проблемою забезпечення житлом своїх працівників стикалася неодноразово інвестор і керівник фермерського господарства "Ластівка" Олена Козьміна.
Я, як власник підприємства, зацікавлена, щоб у мене були службові квартири. Ці квартири можуть бути власністю підприємства. Ми, як власники бізнесу, могли б інвестувати певну суму в те, щоб зарезервувати за собою кілька квартир, які б задовольнили інтереси нашого підприємства, - Олена Козьміна, інвестор і керівник фермерського господарства "Ластівка".
Після громадських слухань, проект комплексної забудови Визирки ще чекає ряд узгоджень, розповідає голова Визирської сільради Олександр Токменінов:
Подальші шляхи реалізації цього проекту відомі. Він повинен пройти містобудівну раду, узгодження зі службами деякими і остаточно - це затвердження на сесії Визирської сільради, - Олександр Токменінов, голова Визирської сільради.
Потім оголосять тендер і буде визначено інвестора, який і побудує селище під умовною назвою Візир.