Показати меню
» » Об'єднання громад: цікаві факти та курйози

Об'єднання громад: цікаві факти та курйози

Об'єднання громад: цікаві факти та курйози
  Як зазначено в дослідженнях у рамках програм Ради Європи, в Естонії та Латвії кількість громад, які добровільно вирішили об'єднатись, була незначною, поки таке об'єднання не стало обов'язковим. Курйозний факт: в Естонії не допомогли навіть бонуси для об'єднаних громад! А це дуже солідний ресурс: дотація з розрахунку 50 євро на одного жителя, одноразова виплата від 150 до 400 тис. євро, переваги при фінансуванні проектів ЄС.  Фото з відкритого джерела.
  Варто відзначити важливість і психологічних побоюваннь. У Литві при об'єднанні волостей жителям важко було сприйняти, що їхня волость зникає. Тому вирішили залишити чинні волості, а нове об'єднання назвати "край". В Естонії, щоб керівники волостей не опирались об'єднанню, їм надавали компенсації. Після втрати посади, вони ще 6 місяців отримували зарплату та могли 4 роки займати посаду керівника структурних підрозділів у новоутворених органах місцевої влади.Об'єднання громад: цікаві факти та курйози  Фото з відкритого джерела.
  Забезпечення спроможності нових громад контролювалося урядом. Більшість об'єднань відбувалось навколо "центрів тяжіння", де люди працюють або куди звертаються за послугами. До такого центру добиратися на авто повинно бути не більш ніж 30 хвилин. Згідно європейського досвіду, тут має проживати не менше 1 тисячі людей, а об'єднуватись повинно - не менше 5 тисяч осіб.Об'єднання громад: цікаві факти та курйози  Фото з відкритого джерела.
  Задля контролю та нагляду за діяльністю місцевої влади у Франції вже більше двохсот років діє інститут префектів. Префекти стежать за загальним виконанням державних програм, подоланням надзвичайних ситуацій та безпекою на місцях. Вони слідкують, чи є акти місцевої влади законними та чи не суперечать вони інтересам країни вцілому. Для чинності акта не потрібна попередня згода префекта. Це сповільнило б прийняття багатьох рішень. Проте префект може звернутися до суду з проханням скасувати тей чи інший акт.  Фото з відкритого джерела.
  У Латвії немає окремих представників держави у регіонах, які б контролювали місцеву владу. Тут ці функції покладено на спеціальне міністерство. Також, якщо певна громада - в зоні ризику банкрутства, міністерство може призначити відповідальну особу, яка стежитиме за витрачанням місцевого бюджету. Ця особа підписує фінансові документи місцевої влади, щоб вберегти громаду від фінансового колапсу.Объединение громад: интересные факты и курьезы  Фото з відкритого джерела.
  В Данії та Фінляндії контроль за законністю актів місцевої влади здійснюють представники міністерств у регіонах. А у Естонії - староста району (повіту). Тут акти місцевої влади публікують у інтернеті. Староста за власною ініціативою чи скаргою громадян їх перевіряє та робить подання про їх незаконність. Якщо орган місцевої влади не згоден, він може звернутись до суду.
Друк
Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?09:00
20 чер
Нове обладнання з'явилося у борців з Першотравневого (фото)17:30
19 чер
На Одещині планують зайнятися паспортизацією доріг (фото)17:12
19 чер
Село Любопіль Лиманського району сподівається на краще майбутнє у складі Визирської ОТГ (фото)16:00
19 чер
Одеська облрада знову провалила проект Перспективного плану розвитку громад (фото)15:00
19 чер
Об’єднання задля того, щоб стати сильнішими. В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум (фото)14:00
19 чер
У Коблевому пройшов фестиваль "EKO FEST KOBLEVO" (фото)13:00
19 чер
В одному з китайських міст з'явиться сквер на честь Южного (фото)12:00
19 чер
Гості фестивалю "EKO FEST" в Коблево оцінили оновлений пляж на Тилігулі (фото)11:00
19 чер
Бордюри встановили і розмітку нанесли. У Визирці з'явилося місце для велосипедистів (фото)10:00
19 чер
У хліборобів Лиманщини стартували жнива (фото)09:00
19 чер
Вибори до Визирської ОТГ. Яким повинен бути ідеальний депутат? (Фото)17:00
18 чер
Вулиця Стребкова заасфальтована. Першотравневе продовжує благоустрій (фото)16:00
18 чер
Розпочався Всеукраїнський конкурс "Неймовірні села України 2019". Визирка - у їх числі (фото)15:00
18 чер
Більше 70 літрів крові здали донори - співробітники “ОПЗ” в цьому році. Мета - врятувати життя дівчинки (фото)14:00
18 чер
Визирських дев'ятикласників випустили у доросле життя (фото)13:00
18 чер
Дайте громадам об’єднуватися, якщо ви думаєте про людей, а не про крісла. В’ячеслав Негода керівникам районів (фото)12:00
18 чер
TOP