Показати меню
» » Об’єднання задля того, щоб стати сильнішими. В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум (фото)

Об’єднання задля того, щоб стати сильнішими. В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум (фото)

Об’єднання задля того, щоб стати сильнішими. В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум (фото)

  Збільшення бюджетів міст у чотири рази, а ОТГ в 5-10 разів, необхідність змін до Конституції для продовження реформи децентралізації, передача земель поза межами населених пунктів ще 108-ми громадам - таким насиченим був перший день XV Українського муніципального форуму. Відкриваючи захід, голова Асоціації міст України Віталій Кличко, звернувся з проханням до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Об’єднання задля того, щоб стати сильнішими. В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум.Віталій Кличко

Тут, в цьому залі зібралися не "продавці повітря", а люди, які реальними справами змінюють життя в містах, селах та селищах. В Асоціації міст України сьогодні 779 сільських та селищних рад, а серед них 341 об’єднана громада. Це вже 80 % населення України. Тому прошу Вас дати жорстке доручення Міністерству фінансів України, щоб у найближчий час до бюджету міст та ОТГ було спрямовано не менше 65% від загального обсягу додаткової дотації, - говорить Віталій Кличко.

Об’єднання задля того, щоб стати сильнішими. В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум.Об’єднання задля того, щоб стати сильнішими. В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум.Об’єднання задля того, щоб стати сильнішими. В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум.  Для майже 500 міських, сільських та селищних голів була можливість отримати відповіді на важливі питання життєдіяльності об’єднаних громад з перших вуст від провідника реформи децентралізації Володимира Гройсмана. У такому діалозі вирішуються найважливіші питання вже 4 роки, а Уряд отримує завдання для оперативного реагування. Прем’єр-міністр України у свою чергу наголосив, що вже з нового року усі малі міста матимуть повноваження та ресурси, які дозволять зробити революційний ривок в економічному розвитку. За для підтримки цього Державний фонд регіонального розвитку виділяє безпосередньо 3 млрд. гривень, а ще 10 млрд. буде направлено не ремонт місцевих доріг. Крім цього, враховуючи сталий розвиток та результати вдалої управлінської діяльності в ОТГ Володимир Гройсман акцентував, що не має сенсу у великому штаті обласних та районних державних адміністрацій. Тому скорочення та оптимізація апарату складе 50%. Такі сміливі заяви неодноразово зірвав бурю оплесків на Форумі. Одночасно, він підкреслив, що реформа потребує захисту.

Володимир Гройсман

Треба зняти всі загрози й заручитися змінами до Конституції в частині місцевого самоврядування. Це основа основ. Так ми зможемо гарантувати незворотність реформи місцевого самоврядування. Закликаю всіх до широкого обговорення відповідного законопроекту. Його принципи: закріплена фінансова спроможність громад, формування виконавчих комітетів на виборчій основі, а не шляхом призначення чиновників з Києва. Це дасть можливість ефективно керувати районами та областями, - підкреслив Володимир Гройсман.

  На брифінгу він зосередив увагу на тому, що процес об'єднання громад в Бессарабії на Одещині та в Закарпатті, зрушився з мертвої точки.

Володимир Гройсман  Створена Мукачівська ОТГ - це відповідь на питання продовження реформи децентралізації, яка вже довела свою ефективність. Далі в рамках форуму відбудеться Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи та День економічного розвитку українських міст.

Друк
Схожі новини:
У Доброславі модернізують систему освітлення та водопостачання (фото)15:31
19 лип
На Одещині пройшов чемпіонат зі спортивного автотуризму "Турунчук - 2019" (фото)14:00
19 лип
У Доброславі відбулася сесія Лиманської районної ради (фото)12:45
19 лип
У Южному мають намір побудувати новий автовокзал (фото)12:00
19 лип
Перевалка контейнерів в порту "Південний" зросла більш ніж в два рази (фото)11:00
19 лип
Лиманська рада залишилася без заступника голови. Іван Ососкало достроково залишив свою посаду (фото)17:01
18 лип
У Лиманському районі проводяться перевірки на наявність амброзії та стихійних смітників (фото)15:15
18 лип
Яськівська ОТГ розповіла про результати реформи децентралізації у сфері освіти та медицини (фото)13:02
18 лип
У Першотравневому закликають економити воду (фото)12:00
18 лип
Децентралізацію потрібно закріпити у Конституції: Гройсман назвав головну умову захисту реформи (фото) 11:00
18 лип
У Доброславі будуть боротися зі стихійною торгівлею та сміттєзвалищами (фото)10:00
18 лип
Канал "Тилігул-Чорне море" приваблює все більше туристів (фото)16:12
17 лип
Чим живуть сусіди. Яськівська громада розповіла про свою історію об'єднання (фото)14:00
17 лип
У Лиманській райраді відбудеться позачергова сесія (фото)13:00
17 лип
Літо з поліцейськими. В Рибаківці пройшов чемпіонат з пляжного волейболу (фото)12:00
17 лип
У Красносільській ОТГ пройшли тренінги у рамках Програми "U-LEAD з Європою" (фото)11:00
17 лип
У Южному купатися можна: результати лабораторних досліджень (фото)10:00
17 лип
TOP