Будинок культури у Маяках почали ремонтувати ще у 2014 році. Майже 20 років закладам культури тут не приділялася належна увага, а зараз, крім зразкових кабінетів хореографії та відремонтованої актової зали, тут пишаються розвитком самодіяльності.
Молоді у нас багато приходить. У нас танцювальний колектив складається з 46 учасників. У духовому оркестрі 11. Хоровий колектив "Дністровський вінок" - 16 учасників. А загалом у самодіяльності - 80 осіб, - Олександр Семенюк, директор Будинку культури.
Танцювальний колектив веду я. Ми працюємо по всім напрямкам: сучасні танці, класика, народні, балет. Ввели навіть програму черлідингу. Виступаємо на стадіоні та підтримуємо нашу футбольну команду "Маяк". За місяць робимо 4-5 виступів. Ми стараємося і розвиваємося, - Олена Нечипорчук, начальник відділу культури, хореографиня.
У Будинку культури села Маяки новий ковток життя отримає і бібліотека. Її заплановано переформатувати у медіапростір. На запрошення Асоціації міст України Маяки відвідали фахівці з Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Грушевського.
Освітній простір, в ідеалі, це той простір, який стосується не лише слова "освіта" і не лише дітей, тому, що освіта протягом життя - це той принцип, який ми сповідаємо також у своїй роботі. Тут можуть навчатися не лише діти після уроків. Психологи, юристи, все, що працює у Маяках, може сприяти проведенню відкритих лекцій, курсів, будь-яких форм розвитку освіти саме тут, - Ольга Нагорнюк, заввідділу соціокультури Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського.
В Одеській області працює програма "Розумний регіон - розвиток культури Одещини". Це один із напрямків обласної державної адміністрації. Вже в 12 районах Одещини відкриті радіоцентри. Державна адміністрація надає техніку, всіляку підтримку. А на базі бібліотек робляться ремонти коштом місцевого бюджету. Ми вже бачили не один приклад в центрах, які оновили життя громади, - Ольга Булгакова, заступник директора Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського.
Культура духовна та фізична - це два боки життя сучасної людини. Від їхнього розвитку залежить гармонійне існування кожної особистості. У Маяківській громаді було відкрито багатофункціональний стадіон. Загальна площа арени після реконструкції становить 16 тисяч м2. Комплекс складається з волейбольної, баскетбольної площадок, футбольного поля, обладнання для легкої атлетики й бігових доріжок.
Стадіон у нас побудовано вже як два роки. Все дуже добре зроблене. Тут штучне покриття, завдяки якому тут можна займатися спортом і літом, і взимку. У нас графік такий, що можна безкоштовно сюди зайти та займатися спортом, - Анатолій Котік, начальник відділу фізичної культури та спорту Маяківської громади.
Займаються спортом тут не тільки жителі села Маяки, а й Удобного та Надлиманського. Будівництво цього комплексу - один з яскравих прикладів втілення в життя принципів реформи децентралізації. Саме жителі громади повинні самостійно вирішувати, що їй потрібно зробити в першу чергу сьогодні: лікарню, Будинок культури, освітлення вулиць або стадіон європейського рівня.