» » Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

  Найлегше маніпулювати людьми через емоції. Наприклад, через таку емоцію як страх, можна спонукати людину до будь-яких дій. Якщо хтось хоче виселити мешканців селища із "золотоносної" землі щоб використати її, можливо, під свої потреби, а люди не поспішають добровільно залишати десятиліттями насиджене місце - потрібно вселити в них страх. Мовляв, незабаром усі тут почнуть хворіти, адже ви живете в дуже небезпечних умовах.
Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Останні роки статті з підтекстом, який лякає людей, раз по разу з'являються у місцевій електронній пресі Лиманського району. Одна з них вийшла нещодавно.
Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  "Медики б'ють на сполох з приводу зростання захворюваності в портопромисловій зоні Лиманського району".
Під страхітливим заголовком перераховані захворювання, стрімке зростання яких ніби-то виявлено у жителів селища Нові Біляри, сіл Визирка та Сичавка. Посилається невідомий автор статті на дані комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського району". З огляду на те, що такої організації в Лиманському районі немає, ми звернулися за роз'ясненням до установи зі схожою назвою, в Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманської районної ради", до головного лікаря Еліни Концевої.
Еліна Концева, головний лікар КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського районної ради".

Це важливе питання, тому ми кожні 6 місяців робимо такий аналіз в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Наприклад, у Визирці у порівнянні цього року з 2018-м, статистика на онкопатологію не виросла, як і на алергічні захворювання або випадки бронхіальної астми. Так, у нас в Нових Білярах, в порівнянні з минулим роком, обструктивні захворювання легень не виявлені, бронхіальну астму не визначено, в минулому році виявили одне онкологічне захворювання і в цьому році зафіксували ще одне онкологічне захворювання. Ну, це ще й свідомість наших людей, коли вони звертаються. Але якогось катастрофічного збільшення числа захворювань в цій зоні у нас не спостерігалося і, сподіваємося, завдяки профілактиці не буде і надалі, - Еліна Концева, головний лікар КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського районної ради".

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Одна думка відповідального фахівця добре, дві ще краще. Ми поспілкувалися зі спеціалістом з області, заступницею начальника медичного управління ОДА.
Оксана Рокунець-Сорочан, заступник начальника медичного управління ОДА, керівник відділу організації надання медичної допомоги.

Ми, департамент охорони здоров'я, провели значну аналітичну роботу з даного питання, оскільки у нас були звернення як від жителів Лиманського району, так і конкретно від Визирки і Нових Біляр. Відбулося кілька робочих нарад з проблем зростання захворювань в кількох районах, конкретно по Лиманському району. Керівнику департаменту було надано доручення, і ми з початку 2019 року силами мобільної поліклініки виїжджали на територію й наші фахівці 3-го рівня медичної допомоги оглядали жителів на даній території. У Лиманському районі було оглянуто 3046 осіб. На сьогодні ми не зазначили стрімкого зростання захворювань ні органів дихання, ні серцево-судинних захворювань, ні онкологічних. Це планові поступові зростання, які пов'язані з демографічною віковою характеристикою населення. Це наслідки, прояви недбалого способу життя, який людина веде протягом 10-15 років, вони не мають зв'язку з екологією або іншими факторами, - Оксана Рокунець-Сорочан, заступник начальника медичного управління ОДА, керівник відділу організації надання медичної допомоги.

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Малорухливий спосіб життя, стреси, куріння, вживання алкоголю, неправильне харчування з використанням синтетичних та консервованих продуктів - все це згубно для нашого організму. А можливість мати постійну роботу на підприємствах портопромислової зони найефективніше рятує молодь від цих несприятливих факторів, даючи можливість і добре харчуватися і багато рухатися, займатися спортом, а відтак - менше курити й пиячити.

Друк
У Калинівці пояснюють, чому так організовано пішли на вибори (фото)09:00
30 жов
У Кордонській сільраді є ФАП, але немає медпрацівника (фото)16:51
29 жов
У Визирці відбулося засідання виконавчого комітету14:00
29 жов
Опитування жителів Визирської ОТГ показує, на що сподіваються люди після виборів (фото)13:35
29 жов
Всі 13 презентацій доброславського Конкурсу молодіжних проєктів реалізовано (відео)12:47
29 жов
Між Сичавкою та Любополем можна буде проїхати по асфальтованій дорозі (відео)12:13
29 жов
За Програмою медгарантій безоплатно отримали допомогу майже 40 тисяч українців, які перенесли інсульт10:30
29 жов
Жителі Першотравневого оцінюють кроки влади по асфальтуванню вулиць (фото)09:00
29 жов
Ветерани ТІС згадують, як все починалося (відео)18:03
28 жов
Так дружно, як зараз на Київській у Першотравневому робили дороги тільки при Олександрі Янчеві (відео)17:06
28 жов
Марину Архірій вітають з перемогою16:17
28 жов
Термінал Neptune посилює карантинні заходи безпеки15:00
28 жов
У виборах взяли участь понад 37% мешканців Красносільської ОТГ (відео)14:53
28 жов
Переможець на посаду Доброславського селищного голови — Людмила Прокопечко13:55
28 жов
Чого очікують жителі Визирської ОТГ від свого вибору? (фото)13:10
28 жов
Доброславська селищна рада отримала диплом Мінрегіону10:30
28 жов
Рейтинг довіри голови Визирської ОТГ з минулих виборів виріс на 12,77%09:00
28 жов
Жителі Першотравневого запевняють: вибори у Визирській ОТГ пройшли гідно (фото)17:11
27 жов
Молодіжний конкурс у Доброславі: підведено підсумки16:08
27 жов
Олег Кутателадзе отримав диплом проєкта «100 найвпливовіших одеситів» (відео)15:34
27 жов
За 9 місяців підприємство ТІС-КТ перевищило два власних попередніх рекорди (відео)14:57
27 жов
У найбільшій за кількістю виборців дільниці Визирської ОТГ явка склала 54,2% (відео)13:33
27 жов
Ролик про «крижанівського Стіві Уандера» презентовано у рамках Доброславського конкурсу (відео)13:30
27 жов
Незабаром з’явиться ще одна дорога до села Любопіль (фото)12:00
27 жов
За підсумками трьох кварталів ТІС-КТ збільшив продуктивність на 10% (фото)10:30
27 жов
TOP