» » Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

  Найлегше маніпулювати людьми через емоції. Наприклад, через таку емоцію як страх, можна спонукати людину до будь-яких дій. Якщо хтось хоче виселити мешканців селища із "золотоносної" землі щоб використати її, можливо, під свої потреби, а люди не поспішають добровільно залишати десятиліттями насиджене місце - потрібно вселити в них страх. Мовляв, незабаром усі тут почнуть хворіти, адже ви живете в дуже небезпечних умовах.
Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Останні роки статті з підтекстом, який лякає людей, раз по разу з'являються у місцевій електронній пресі Лиманського району. Одна з них вийшла нещодавно.
Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  "Медики б'ють на сполох з приводу зростання захворюваності в портопромисловій зоні Лиманського району".
Під страхітливим заголовком перераховані захворювання, стрімке зростання яких ніби-то виявлено у жителів селища Нові Біляри, сіл Визирка та Сичавка. Посилається невідомий автор статті на дані комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського району". З огляду на те, що такої організації в Лиманському районі немає, ми звернулися за роз'ясненням до установи зі схожою назвою, в Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманської районної ради", до головного лікаря Еліни Концевої.
Еліна Концева, головний лікар КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського районної ради".

Це важливе питання, тому ми кожні 6 місяців робимо такий аналіз в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Наприклад, у Визирці у порівнянні цього року з 2018-м, статистика на онкопатологію не виросла, як і на алергічні захворювання або випадки бронхіальної астми. Так, у нас в Нових Білярах, в порівнянні з минулим роком, обструктивні захворювання легень не виявлені, бронхіальну астму не визначено, в минулому році виявили одне онкологічне захворювання і в цьому році зафіксували ще одне онкологічне захворювання. Ну, це ще й свідомість наших людей, коли вони звертаються. Але якогось катастрофічного збільшення числа захворювань в цій зоні у нас не спостерігалося і, сподіваємося, завдяки профілактиці не буде і надалі, - Еліна Концева, головний лікар КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського районної ради".

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Одна думка відповідального фахівця добре, дві ще краще. Ми поспілкувалися зі спеціалістом з області, заступницею начальника медичного управління ОДА.
Оксана Рокунець-Сорочан, заступник начальника медичного управління ОДА, керівник відділу організації надання медичної допомоги.

Ми, департамент охорони здоров'я, провели значну аналітичну роботу з даного питання, оскільки у нас були звернення як від жителів Лиманського району, так і конкретно від Визирки і Нових Біляр. Відбулося кілька робочих нарад з проблем зростання захворювань в кількох районах, конкретно по Лиманському району. Керівнику департаменту було надано доручення, і ми з початку 2019 року силами мобільної поліклініки виїжджали на територію й наші фахівці 3-го рівня медичної допомоги оглядали жителів на даній території. У Лиманському районі було оглянуто 3046 осіб. На сьогодні ми не зазначили стрімкого зростання захворювань ні органів дихання, ні серцево-судинних захворювань, ні онкологічних. Це планові поступові зростання, які пов'язані з демографічною віковою характеристикою населення. Це наслідки, прояви недбалого способу життя, який людина веде протягом 10-15 років, вони не мають зв'язку з екологією або іншими факторами, - Оксана Рокунець-Сорочан, заступник начальника медичного управління ОДА, керівник відділу організації надання медичної допомоги.

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Малорухливий спосіб життя, стреси, куріння, вживання алкоголю, неправильне харчування з використанням синтетичних та консервованих продуктів - все це згубно для нашого організму. А можливість мати постійну роботу на підприємствах портопромислової зони найефективніше рятує молодь від цих несприятливих факторів, даючи можливість і добре харчуватися і багато рухатися, займатися спортом, а відтак - менше курити й пиячити.

Друк
Южне готується до Масляної (фото)16:00
27 лют
"Юлія": у Лиманському районі вже виявлено понад 80 пошкоджених приватних будинків (фото)15:18
27 лют
Сичавська школа оговтується від негоди (фото)13:45
27 лют
За 2019 рік доходи Лиманської РДА зросли на 180 млн грн (фото)13:31
27 лют
Ураган "Юлія" не оминула устричну ферму на березі Тилігульського лиману (відео)12:00
27 лют
У Визирській громаді за підтримки "Команди розвитку" відзначать Масляну (фото)11:00
27 лют
Школа в Новофедорівці має великі плани на майбутнє (фото)10:00
27 лют
У Визирській громаді працюють над усуненням наслідків після урагану (фото)16:25
26 лют
У Лиманському районі визначили переможців конкурсу "Професії моєї громади" (фото)14:00
26 лют
Лиманський район: Шомполи пережили негоду без тяжкої шкоди (фото)13:00
26 лют
Микола Палтишев: "У Визирці діють дуже розумно"12:00
26 лют
Лиманська райрада оприлюднила передбачувані тарифи на медпослуги в лікарні11:00
26 лют
Екоферма з Визирської ОТГ потрапила у додаток "Odessa Region Guide" (фото)10:00
26 лют
У Лиманському районі локалізують наслідки негоди (фото)18:44
25 лют
У Крижанівці та Лісках перевірили всі відкриті об’єкти на предмет безпеки (фото)17:46
25 лют
"Юлія" завдала Одеському регіону вагомої шкоди (фото, відео)17:34
25 лют
Учні Рибаківської школи готуються до обласного конкурсу (фото)13:00
25 лют
Денис Шмигаль: "Місцеві вибори-2020 мають відбутись на новій адміністративно-територіальній основі"12:00
25 лют
Діти-пільговики з Красносільської ОТГ відправилися на оздоровлення в "Молоду гвардію" та "Артек" (фото)11:00
25 лют
Микола Палтишев: "Виховання технічної інтелігенції - це школа - ПТУ - інститут"10:00
25 лют
Де в ОТГ немає світла? Оперативна інформація по Визирській громаді21:24
24 лют
Через погоду з Доброслава на Одесу не ходять маршрутки21:18
24 лют
У Визирській ОТГ оцінюють збитки шквального вітру (фото, відео)21:06
24 лют
У Южному в АШГ відбувся урок медіаграмотності (фото)15:16
24 лют
З початку року учні Фонтанського НВК користуються новим шкільним автобусом (фото)14:41
24 лют
TOP