Показати меню
» » Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

  Найлегше маніпулювати людьми через емоції. Наприклад, через таку емоцію як страх, можна спонукати людину до будь-яких дій. Якщо хтось хоче виселити мешканців селища із "золотоносної" землі щоб використати її, можливо, під свої потреби, а люди не поспішають добровільно залишати десятиліттями насиджене місце - потрібно вселити в них страх. Мовляв, незабаром усі тут почнуть хворіти, адже ви живете в дуже небезпечних умовах.
Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Останні роки статті з підтекстом, який лякає людей, раз по разу з'являються у місцевій електронній пресі Лиманського району. Одна з них вийшла нещодавно.
Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  "Медики б'ють на сполох з приводу зростання захворюваності в портопромисловій зоні Лиманського району".
Під страхітливим заголовком перераховані захворювання, стрімке зростання яких ніби-то виявлено у жителів селища Нові Біляри, сіл Визирка та Сичавка. Посилається невідомий автор статті на дані комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського району". З огляду на те, що такої організації в Лиманському районі немає, ми звернулися за роз'ясненням до установи зі схожою назвою, в Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманської районної ради", до головного лікаря Еліни Концевої.
Еліна Концева, головний лікар КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського районної ради".

Це важливе питання, тому ми кожні 6 місяців робимо такий аналіз в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Наприклад, у Визирці у порівнянні цього року з 2018-м, статистика на онкопатологію не виросла, як і на алергічні захворювання або випадки бронхіальної астми. Так, у нас в Нових Білярах, в порівнянні з минулим роком, обструктивні захворювання легень не виявлені, бронхіальну астму не визначено, в минулому році виявили одне онкологічне захворювання і в цьому році зафіксували ще одне онкологічне захворювання. Ну, це ще й свідомість наших людей, коли вони звертаються. Але якогось катастрофічного збільшення числа захворювань в цій зоні у нас не спостерігалося і, сподіваємося, завдяки профілактиці не буде і надалі, - Еліна Концева, головний лікар КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського районної ради".

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Одна думка відповідального фахівця добре, дві ще краще. Ми поспілкувалися зі спеціалістом з області, заступницею начальника медичного управління ОДА.
Оксана Рокунець-Сорочан, заступник начальника медичного управління ОДА, керівник відділу організації надання медичної допомоги.

Ми, департамент охорони здоров'я, провели значну аналітичну роботу з даного питання, оскільки у нас були звернення як від жителів Лиманського району, так і конкретно від Визирки і Нових Біляр. Відбулося кілька робочих нарад з проблем зростання захворювань в кількох районах, конкретно по Лиманському району. Керівнику департаменту було надано доручення, і ми з початку 2019 року силами мобільної поліклініки виїжджали на територію й наші фахівці 3-го рівня медичної допомоги оглядали жителів на даній території. У Лиманському районі було оглянуто 3046 осіб. На сьогодні ми не зазначили стрімкого зростання захворювань ні органів дихання, ні серцево-судинних захворювань, ні онкологічних. Це планові поступові зростання, які пов'язані з демографічною віковою характеристикою населення. Це наслідки, прояви недбалого способу життя, який людина веде протягом 10-15 років, вони не мають зв'язку з екологією або іншими факторами, - Оксана Рокунець-Сорочан, заступник начальника медичного управління ОДА, керівник відділу організації надання медичної допомоги.

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Малорухливий спосіб життя, стреси, куріння, вживання алкоголю, неправильне харчування з використанням синтетичних та консервованих продуктів - все це згубно для нашого організму. А можливість мати постійну роботу на підприємствах портопромислової зони найефективніше рятує молодь від цих несприятливих факторів, даючи можливість і добре харчуватися і багато рухатися, займатися спортом, а відтак - менше курити й пиячити.

Друк
У Першотравневому утеплили дитячий садок (фото)15:00
19 вер
Обласний молодіжний фестиваль "Tilihul Eco-Fest" проведуть у Коблево14:07
19 вер
У Доброславі облаштували вулиці та замінили двері у багатоквартирних будинках (фото)13:00
19 вер
Любопіль запрошує на День села12:00
19 вер
Юні моделі з Южного вийшли на толоку (фото)11:00
19 вер
На "ТІСі" презентували інноваційну "SMART"-технологію (фото)10:00
19 вер
"Маленький набір для великих змін": стартував освітній проєкт для ОТГ15:04
18 вер
У Южному побудують будинок для працівників прокуратури14:17
18 вер
У Доброславі інклюзивно-ресурсний центр відсвяткував річницю (фото)13:00
18 вер
У Южному поліцейські знешкодили небезпечного злочинця12:30
18 вер
Вихідці з села Іванове вшанувавли пам’ять своїх предків (фото)12:00
18 вер
У Першотравневому старостинському окрузі організували прийом громадян (фото)11:00
18 вер
В Одеській області проведуть планову імунізацію диких тварин10:00
18 вер
У Южному відзначили День фізкультури та спорту (фото)15:36
17 вер
Олімпійський тиждень пройшов у школах Лиманського району (фото)14:00
17 вер
Досвід децентралізації в Польщі: політика у сфері місцевого самоврядування, бюджету та будівництва доріг13:23
17 вер
У Южному до кінця року відкриють оновлений тенісний корт (фото)12:00
17 вер
Визирка візьме участь в отриманні міжнародного гранту на будівництво системи централізованого водовідведення (фото)11:00
17 вер
У Визирці провели конкурс на найкращий ретро костюм (фото)18:14
16 вер
На передову везуть посилки з Доброслава (фото)15:00
16 вер
У Красносілці провели етнофестиваль "Чумацький шлях" (фото)14:00
16 вер
У Порту відсвяткували День села (фото)13:00
16 вер
В Южному триває масштабна реконструкція стадіону (фото)12:00
16 вер
У Лиманському районі продовжують боротися з амброзією (фото)11:00
16 вер
Визирка відсвяткувала День села (фото)10:00
16 вер
TOP