» » Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити? (фото)

  Найлегше маніпулювати людьми через емоції. Наприклад, через таку емоцію як страх, можна спонукати людину до будь-яких дій. Якщо хтось хоче виселити мешканців селища із "золотоносної" землі щоб використати її, можливо, під свої потреби, а люди не поспішають добровільно залишати десятиліттями насиджене місце - потрібно вселити в них страх. Мовляв, незабаром усі тут почнуть хворіти, адже ви живете в дуже небезпечних умовах.
Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Останні роки статті з підтекстом, який лякає людей, раз по разу з'являються у місцевій електронній пресі Лиманського району. Одна з них вийшла нещодавно.
Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  "Медики б'ють на сполох з приводу зростання захворюваності в портопромисловій зоні Лиманського району".
Під страхітливим заголовком перераховані захворювання, стрімке зростання яких ніби-то виявлено у жителів селища Нові Біляри, сіл Визирка та Сичавка. Посилається невідомий автор статті на дані комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського району". З огляду на те, що такої організації в Лиманському районі немає, ми звернулися за роз'ясненням до установи зі схожою назвою, в Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманської районної ради", до головного лікаря Еліни Концевої.
Еліна Концева, головний лікар КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського районної ради".

Це важливе питання, тому ми кожні 6 місяців робимо такий аналіз в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Наприклад, у Визирці у порівнянні цього року з 2018-м, статистика на онкопатологію не виросла, як і на алергічні захворювання або випадки бронхіальної астми. Так, у нас в Нових Білярах, в порівнянні з минулим роком, обструктивні захворювання легень не виявлені, бронхіальну астму не визначено, в минулому році виявили одне онкологічне захворювання і в цьому році зафіксували ще одне онкологічне захворювання. Ну, це ще й свідомість наших людей, коли вони звертаються. Але якогось катастрофічного збільшення числа захворювань в цій зоні у нас не спостерігалося і, сподіваємося, завдяки профілактиці не буде і надалі, - Еліна Концева, головний лікар КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Лиманського районної ради".

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Одна думка відповідального фахівця добре, дві ще краще. Ми поспілкувалися зі спеціалістом з області, заступницею начальника медичного управління ОДА.
Оксана Рокунець-Сорочан, заступник начальника медичного управління ОДА, керівник відділу організації надання медичної допомоги.

Ми, департамент охорони здоров'я, провели значну аналітичну роботу з даного питання, оскільки у нас були звернення як від жителів Лиманського району, так і конкретно від Визирки і Нових Біляр. Відбулося кілька робочих нарад з проблем зростання захворювань в кількох районах, конкретно по Лиманському району. Керівнику департаменту було надано доручення, і ми з початку 2019 року силами мобільної поліклініки виїжджали на територію й наші фахівці 3-го рівня медичної допомоги оглядали жителів на даній території. У Лиманському районі було оглянуто 3046 осіб. На сьогодні ми не зазначили стрімкого зростання захворювань ні органів дихання, ні серцево-судинних захворювань, ні онкологічних. Це планові поступові зростання, які пов'язані з демографічною віковою характеристикою населення. Це наслідки, прояви недбалого способу життя, який людина веде протягом 10-15 років, вони не мають зв'язку з екологією або іншими факторами, - Оксана Рокунець-Сорочан, заступник начальника медичного управління ОДА, керівник відділу організації надання медичної допомоги.

Чи дійсно в портопромисловій зоні Лиманщини небезпечно жити?  Малорухливий спосіб життя, стреси, куріння, вживання алкоголю, неправильне харчування з використанням синтетичних та консервованих продуктів - все це згубно для нашого організму. А можливість мати постійну роботу на підприємствах портопромислової зони найефективніше рятує молодь від цих несприятливих факторів, даючи можливість і добре харчуватися і багато рухатися, займатися спортом, а відтак - менше курити й пиячити.

Друк
Представники Березівської та Визирської громад обмінялися досвідом роботи ЖКГ18:17
05 сер
У частині Лиманського району — аварійне відключення води16:56
05 сер
Разом будь-яка справу по плечу: молодіжна рада Визирської сільради чекає жителів ОТГ на толоці (фотофакт)14:30
05 сер
Підтримуючи турнір з кікбоксингу, ТІС вшановує пам'ять Олексія Ставніцера13:28
05 сер
Програма «U-LEAD з Європою» продовжує допомагати українцям12:00
05 сер
У Першотравневому дитсадку «Сонечко» розмальовують фасад (фото)11:00
05 сер
На підприємствах ТІС суворо стежать за пилопригніченням (фото)10:00
05 сер
Визирська громада готується на Дня Незалежності України (фото)15:04
04 сер
Визирська ОТГ: Любопіль дочекався 770 м дороги, на черзі ще 1 400 м (фото)14:08
04 сер
Дорогу М-28 «Одеса-Южний» ремонтують з використанням полімерних домішок (фото)13:08
04 сер
Молодіжна рада Визирської ОТГ визначилася з планами (фото)12:00
04 сер
Денис Шмигаль: «Університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році»11:00
04 сер
Фото співробітника ТІСу використовувала в рекламі компанія з виробництва олії10:00
04 сер
Мер Чорноморська задоволений тим, що місто залишилося без непотрібних «добавок»16:30
03 сер
Рятувальники Лиманського району вживають дії щодо недопущення пожеж в екосистемах (фото)14:51
03 сер
Едуард Хижняк: «Допомога кожному жителю Визирської громади, хто її потребує — наша головна мета»13:49
03 сер
У Крижанівці відбулося перше засідання робочої групи з розробки Стратегії Фонтанської ОТГ (фото)12:00
03 сер
У Олександрівці послаблено протиепідемічні заходи11:00
03 сер
Олег Кутателадзе: «У Южному жити набагато комфортніше, ніж у великому місті»10:00
03 сер
Біля залізничного переїзду в Ілічанці розпочався ремонт дороги (фотофакт)13:00
01 сер
Мешканці Визирки соцпрацівники допомогли здійснити мрію (фото)12:00
01 сер
У Івановому ведеться ремонт мережі водопроводу (фото)11:00
01 сер
Коронавірус та економіка. Лиманська РДА звітує про виконання бюджету за І півріччя 2020 року10:00
01 сер
Дорогу між Визиркою та Любополем ремонтують вже за обласні кошти (фото)16:09
31 лип
Молодіжна рада Визирської ОТГ пропонує небайдужим долучитися до активної роботи цієї суботи16:02
31 лип
TOP